Wszechnica Chrzanowska – mgr inż. Janusz Baurski dyrektor Fabloku (1945-1950)

Wszechnica Chrzanowska – mgr inż. Janusz Baurski dyrektor Fabloku (1945-1950)

19 kwietnia 2024 o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie gościł Jacek Baurski, syn Janusza Baurskiego, dyrektora Fabloku w latach (1945-1950). Podczas wzruszającego spotkania prelegent podzielił się wspomnieniami związanymi z ojcem, a także opowiedział o dramatycznych kolejach losu rodziny Baurskich. Panu Jackowi towarzyszyli wnuczka Zofia oraz pluszowy miś, który wraz z właścicielem przetrwał Powstanie Warszawskie na Żoliborzu.

W imieniu miasta z Jackiem Baurskim spotkali się Jolanta Zubik – Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa oraz Jakub Gawroński z Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Chrzanowie. Na sali obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Stacja Chrzanów oraz wiele osób blisko związanych z Fablokiem.

Podczas spotkania uczestnicy mogli otrzymać broszurę pt. „Mgr inż. Janusz Baurski – pierwszy dyrektor Fabloku po II wojnie światowej”. Z jej pełnym tekstem zapoznać się można na stronie Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej.

Po oficjalnej części wydarzenia nadarzyła się również okazja do rozmowy z Jackiem Baurskim, wykonania wspólnego zdjęcia, zdobycia pamiątkowego podpisu.

Osoby posiadające materiały związane z rodziną Baurskich, Fablokiem i nie tylko (archiwalne dokumenty, fotografie) zapraszamy do Działu Informacji i Multimediów – wypożyczając nam pamiątki do skanowania, ratujesz z nami lokalną historię. Skontaktuj się z nami (tel. 32 763 27 48, e-mail regionalia@mbp.chrzanow.pl) lub przyjdź do biblioteki!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją dostępną poniżej.

Scroll to Top