Chrzanowska Majówka – relacja

Chrzanowska majówka

3 maja spotkaliśmy się na Stadionie Miejskim na chrzanowskich kątach, gdzie razem obchodziliśmy Święto Konstytucji Trzeciego Maja – pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie i drugiej na świecie.

Na ten dzień biblioteka przygotowała dla Was wiele atrakcji! Można było wziąć udział w akcji Czytanie na sianie, i sięgnąć
z przygotowanych na ten dzień pozycji czytelniczych, i w sielskiej atmosferze wejść do literackiego świata.
W kąciku plastycznym dzieci robiły korony oraz czytały nowości wydawnicze. Każdy uczestnik mógł wiąż udział w quizie dotyczącym 3 maja, a także rozwiązać krzyżówkę na podstawie książki Mariusza Paździory.

Ponadto na stoisku bibliotecznym dostępna była wystawa “Ojczyzna w cytatach” – cytaty najznamienitszych polskich poetów
i pisarzy.