Wydarzenia kulturalne w kwietniu – filia w Pogorzycach

Dla każdego coś dobrego - tak można podsumować propozycje kulturalne i edukacyjne przygotowane w kwietniu przez bibliotekę w Pogorzycach.

Zaczęliśmy warsztatami edukacyjnymi w cyklu Zabawy igłą i nitką, podczas których kontynuowaliśmy pracę nad tworzeniem maskotki według własnego projektu.

W ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” odbyły się zajęcia literacko-plastyczne pt. Bajkowy przepiśnik. Podczas zajęć odbyliśmy kulinarną podróż w poszukiwaniu książkowych przepisów. Lemoniadowy ząb, Potwór z ulicy Pomidorowej, Cukrowe miasteczko, Smok o czekoladowym sercu – to tylko niektóre tytuły, jakie zainspirowały nas do stworzenia przepiśnika techniką scrapbookingu.

Dla dorosłych czytelników biblioteka przygotowała warsztaty tworzenia biżuterii z koralików. Warsztaty okazały się świetną okazją do rozmowy o dawnych ozdobach, modach i pomysłach na wykonywanie różnych ozdób i biżuterii domowymi sposobami. W trakcie spotkania zostały również zaprezentowane książkowe nowości, które w ostatnim czasie trafiły do biblioteki.

Scroll to Top