Artystyczny Hyde Park – Maluj co chcesz, napisz co chcesz

Maluj co chcesz, napisz co chcesz

Zapraszamy na happening „Artystyczny Hyde Park” pod hasłem „Maluj co chcesz, napisz co chcesz”! 

Miejsce wydarzenia zależy od pogody: w plenerze przed biblioteką, jeśli będzie słonecznie lub na holu bibliotecznym, jeśli pogoda będzie deszczowa.

W trakcie happeningu odbędzie się otwarcie wystawy “Dzieciaki IV” oraz spotkanie z Michałem Kwarciakiem oraz Edwardem Dudą, którzy opowiedzą o kulisach pracy artysty malarza.

Organizatorem jest Fundacja DeArte.

Wydarzenie jest częścią Międzyregionalnego Programu “Derby Artystyczne 2024” i jest przeznaczone dla zorganizowanej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie.

Michał Kwarciak – jest absolwentem Policealnego Studium Opus Art w Sosnowcu na kierunku witraż (2004) oraz Akademii Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo sztalugowe (dyplom z wyróżnieniem), oraz malarstwo w architekturze i urbanistyce na tej samej uczelni. Jest uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych , oraz kilku indywidualnych. Brał udział w kilkunastu plenerach malarskich. Laureat I nagrody za najlepszą pracę w ramach cyklu wystaw Derby Artystyczne,zdobywca II miejsca w konkursie fotograficznym dla terapeutów zajęciowych. Tworzy we własnej pracowni w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Edward Duda – pochodzący z Nowego Targu, mieszkający w Krakowie, artysta odkrywający swoją pasję do sztuki w dojrzałym wieku. Mając prawie 60 lat, przypadkowo odkrył, że tworzenie obrazów, rzeźb i instalacji jest jego prawdziwą pasją. Jego twórczość charakteryzuje się wykorzystaniem materiałów, które dostarcza natura – desek, sklejek, fornirów, kamieni i kory. Dzięki swojemu unikalnemu stylowi, określanemu przez przyjaciół jako „eduardiański”, Edward zyskał uznanie wśród miłośników sztuki.

Początek artystycznej drogi Edwarda związany jest z warsztatami plastycznymi, na które został zaproszony przez swojego syna. Jako budowlaniec z zawodu, Edward szybko zorientował się, że potrafi wykorzystać swoje umiejętności pracy
z drewnem, pędzlem i farbami w nowy, kreatywny sposób. Zauważył również, jak wiele materiałów marnuje się podczas budowy, co zainspirowało go do ich ponownego wykorzystania w swoich pracach. Dzięki temu nadaje drugie życie przedmiotom pozornie niepotrzebnym, przekształcając je w coś użytecznego, pięknego i unikalnego.

Od kilku lat Edward intensywnie doskonali swoją technikę i regularnie prezentuje swoje dzieła w lokalnych ośrodkach kultury, bibliotekach oraz galeriach sztuki. Jego prace wzbudzają duże zainteresowanie. Edward cieszy się z rosnącego uznania i stara się inspirować innych do odnajdywania swoich pasji w każdym wieku, udowadniając, że nigdy nie jest za późno na odkrycie swojego talentu.

6 czerwca, 10:00 - 12:00

MBP, ul. Władysława Broniewskiego 10C

Scroll to Top