Kiermasz świąteczny w ramach Festiwalu Pomocy, Współpracy i Integracji 2025 – relacja

Świąteczny Kiermasz z Mikołajem: warsztaty, stoiska i radość dla wszystkich!

Świąteczny nastrój, zapach pierników i atmosfera wspólnoty – taki obraz na długo pozostanie w pamięci uczestników tegorocznego Kiermaszu Świątecznego, który odbył się w naszej bibliotece w Mikołajkową sobotę 6 grudnia 2025 roku.

Już od rana witały wszystkich pięknie udekorowane stoiska pełne rękodzieła, ozdób świątecznych oraz smakołyków. Wydarzenie przyciągnęło zarówno stałych czytelników, jak i nowych gości, w tym liczne rodziny z dziećmi, którzy chcieli poczuć magię nadchodzących świąt. 

Co można było znaleźć na kiermaszu?

Stoiska z rękodziełem – unikatowe ozdoby, dekoracje, stroiki i wiele innych świątecznych perełek wykonanych przez lokalnych artystów. Uczestnicy mogli nabyć kartki bożonarodzeniowe, hafty, ręcznie robione bombki, świeczniki czy prezenty z duszą, które idealnie nadawały się pod choinkę.

Rodzinne warsztaty ozdób świątecznych ze Świętym Mikołajem – mnóstwo radości, kreatywności i niezapomnianych chwil! Dzieci i dorośli wspólnie tworzyli ozdoby, a Święty Mikołaj przechadzał się między stoiskami, pozując do pamiątkowych zdjęć. 

Wielkie ubieranie choinki – razem stworzyliśmy najpiękniejsze drzewko tego sezonu! Uczestnicy wieszali własnoręcznie wykonane ozdoby.

Warsztaty zdobienia pierników z naszą zaprzyjaźnioną Cukiernią Melba, która razem z najmłodszymi uczestnikami kiermaszu zdobiła pierniczki.  To była nie tylko zabawa, ale też lekcja kreatywności i tradycji.

Kącik głośnego czytania bajek dla dzieci – magiczne miejsce, gdzie bibliotekarze czytali świąteczne opowieści, wciągając maluchy w świat baśniowych przygód. 

Złap SWAP w Biblio przed zimą – akcja mająca na celu danie naszym ubraniom drugiego życia. Uczestnicy wymieniali się ubraniami, książkami i drobnymi przedmiotami, promując ideę zrównoważonego konsumpcjonizmu.

Nie zabrakło również rozgrzewającej świątecznej herbatki, która dodawała energii i ciepła w grudniowy dzień oraz świątecznych piosenek w tle.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, wystawcom, wolontariuszom i partnerom, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Wasza energia sprawiła, że kiermasz stał się prawdziwym świętem naszej społeczności! 

Słodkie podziękowania dla Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, które z wielkim zaangażowaniem przygotowało dla uczestników kiermaszu darmowe zabiegi woskowania rąk. To nie były zwykłe zabiegi – to były pełne profesjonalnych porad kosmetycznych, ciepłych słów i dawki pozytywnej energii spotkania! Dziękujemy za ten gest życzliwości, który dodał radości i ciepła. Wasza pasja i otwartość na dzielenie się wiedzą to prawdziwy skarb dla naszej społeczności!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych wystawców, którzy w tym roku z nami współpracowali i wzbogacili kiermasz swoimi unikalnymi dziełami oraz pasją:

Mavila
Esencja NaturyFlorivona
Składzik Fantazji z Libiąża 
– przygotowanie przepięknej ścianki do sesji foto ze Świętym Mikołajem
35 ADH GVATANHufiec ZHP Chrzanów
Lora Zavadetska
Anna Stetsiuk
Maria Dąbek
Edyta Wielgus
IVOLI HANDMADE
Zaklejone
Kamila Kolak
Renata Polanek
Sandra Witkowska
Alicja Majka
Sajka Handmade
Małgorzata Grygierczyk / KGW Luszowianki
Jolanta Jasińska-Siek
Fen Art Karolina Bociąga
Jolanta Kasprzyk
Regina Bożek
Fundacja Brata Alberta
Beata Zając „Sun”
1 DH VademecumHufiec ZHP Chrzanów
Bogusława Romańska
Helena Kasprzyk
Halina Kowal
Kolorowo Ukwiecona
Edyta Tylicka / Pracownia ArtAtak
Pracownia Pani Bo
Środowiskowy Dom Samopomocy
8 PDH „Widmo” im. KamykaHufiec ZHP Chrzanów
Bogusława Walkowiak
Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie

Dzięki Wam kiermasz był tak kolorowy i pełen inspiracji!  Do zobaczenia za rok!

W ramach Festiwalu Pomocy, Współpracy i Integracji 2025.

Przewijanie do góry