20.11.2017

Dnia 20.11.2017.R o godzinie 18.00 W klubie literackim, ,,Pod Muzami” gdzie siedzibę ma grupa poetycka, ,,Akademia Słowa” został zorganizowany niecodzienny wieczór muzyczno- poetycki. Bohaterowie tego wieczorku tj. Urszula i Tadeusz Siarczyńscy są muzykami.

Małżeństwo, których połączyła muzyka i słowa w tym dniu dali koncert dla szerszej widowni z Chrzanowa. Są znani z wielu występów w ramach wielu wieczorów poetyckich i imprez kulturalnych. Tego dnia można było ich poznać głębiej i pokochać mocnej. Para wrażliwych ludzi, traktująca życie jak przygodę -tego nie można było ominąć. Nie było zdziwienia, gdy przyszło bardzo wielu ludzi kochających muzykę i poezję- (przyjaciele).
Urszula i Tadeusz Siarczyńscy to podróżnicy i fantaści z otwartym sercem i życzliwością szukający bliskości innych ludzi. Na, co dzień zwyczajni, otwarci, a gdy się ich pozna bliżej i kurtyna opada następuje ekspresja uczuć, która potrafi za pomocą dźwięków wprowadzić w świat bajki i miłości. To miłość przechadza się z nimi po górach i spaceruje nadmorską plażą. I można by tutaj zacytować, autorkę:
,, moja radość
co uskrzydlała myśli
ostatnio widziałam ją
zaczajoną
w barwie twoich oczu
aż złotych
od przepychu jesieni
szczęśliwa była
i roztańczona
nieokiełznana w zalotach”

Słowa Urszuli Siarczyńskiej mówią wyraźnie o miłości, to pasja, która połączyła dwoje ludzi. Można im pozazdrościć tej swobody w odbiorze życia w każdej sekundzie jest uwidoczniona na ustach i trafia wprost na usta innych, z lekkim dotykiem. W tym dniu oklaski nie miały końca i gratulacje, które się nie nie kończyły. Grupa poetycka,, Akademia Słowa” pod kierownictwem Bogusława Zakordońca zorganizowała niespodzianki w ramach podziękowania za współpracę, co wywołało burzę radość i wzruszenia nie tylko na twarzy bohaterów tego wieczoru, ale też na sali. Wspaniałą niespodzianką, Urszuli i Tadeusza, którą zafundowali grupie poetyckiej, było wykonywanie poezji śpiewanej poszczególnych przyjaciół – to piękny akcent dla podkreślenia więzi między poezją a muzyką, w której rodzi się miłość.
Wieczorek był oprawiony w złote słowa poetyckie, które zostały dobrze przyjęte przez widownię i samych bohaterów wieczoru. Urszula, która potrafi zaskoczyć, i zachwycić muzyczną interpretacją poezji już nie pierwszy raz dała się poznać ze swej wspaniałej poetyckiej wrażliwości.
Można by dodać, że wieczorek mnie zachwycił i z podziwem patrzyłam i słuchałam muzyczno-poetyckich utworów. Wykonany utwór bluesowy przez Urszulę zrobił wrażanie nie tylko na mnie i zostanie na długo nie tylko w mojej pamięci.
Bogusława Chwierut

1 thought on “20.11.2017

  1. Już mogę powiedzieć że zapowiada się fajnie i interesująco…. pozdrawiam wszystkich członków

Możliwość komentowania jest wyłączona.