Biblioteka
dla młodzieży

Dajemy możliwości.. aby młodzież współdecydowała w bibliotecznej edukacji, wnosiła swoją inwencję i była aktywna

Jak zainteresować młodzież książką i słowem? W dobie rozwiniętej techniki, globalizacji, skrótowych trendów komunikacji i obrazkowości – przede wszystkim różnorodnością działań edukacyjnych, z wykorzystaniem zbiorów specjalnych, stanowisk komputerowych, elektronicznych narzędzi i nowoczesnych nośników, multimediów, baz danych, platform edukacyjnych. Zachęcamy przez cały rok do aktywności na wielu płaszczyznach projektowych, w których biblioteka jest miejscem edukacji i integracji.

Edukacja

Ucz się nowych rzeczy, poszerzaj horyzonty

Ekonomiczne Gry Planszowe

W naszej ofercie posiadamy dwie gry planszowe uczące logicznego myślenia i planowania. Ze względu na to, że gry rozgrywane są w czasie rzeczywistym, możliwe są bezpośrednie interakcje uczestników rozgrywki, co wywołuje u nich silne emocje i zaangażowanie.

Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych 12-30 osób po wcześniejszym ustaleniu terminu.

learn, word, scrabble

Języki obce

Możesz skorzystać z bogatej oferty nauki języków obcych w bibliotece. Oferujemy naukę stacjonarnie oraz online. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wydarzenia

Cykliczne imprezy organizowane w bibliotece

Małopolska Noc Naukowców

Wydarzenie popularno-naukowe którego koordynatorem jest Województwo Małopolskie od roku 2007. Święto nauki ma charakter m.in. pokazów, warsztatów i demonstracji laboratoryjnych, które z roku na rok przyciągają coraz większą rzeszę widzów. 

Zapraszamy wszystkich miłośników nauki do udziału w kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Razem z Partnerami przygotowujemy program dla uczestników w każdym wieku. 

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Zapraszamy do udziału w najbliższej edycji już 7 października 2023.

Małopolski Festiwal Innowacji

to wyjątkowe święto innowacji i nowoczesnych technologii realizowane na przełomie maja i czerwca. Podczas tygodniowego wydarzenia w bibliotece rozmawiamy o innowacjach, przedsiębiorczości, współpracy pomiędzy nauką i biznesem, poznajemy wynalazki i ludzi za nich odpowiedzialnych, dowiadujemy się jak skomercjalizować swoje pomysły, staramy się zaszczepić ducha innowacyjności i kreatywności, również wśród dzieci i młodzieży. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Małopolski Festiwal Innowacji oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Innowacyjna Małopolska. Co roku rekomendujemy, że innowacyjna może być również biblioteka!

Zabawa

Intelektualny relaks i odpoczynek

Xbox

Granie na xboxie nie tylko super zabawa, ale też idealne ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, refleksu i kondycji fizycznej! Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną rozwijać różne formy aktywności i lubią nowe wyzwania. Umożliwiamy dostęp do konsoli gier xbox z czujnikiem ruchu kinect. 

Koncert Za Regałem

Przygotowane z rozmachem 4. wydarzenia muzyczne w ciągu roku: koncert zimowy, wiosenny, letni i jesienny. Na bibliotecznej scenie muzycznej … ZA REGAŁEM… goszczą artyści regionalni oraz uznani muzycy polskiej sceny muzycznej. Poprzez cykl koncertów propagujemy muzykę oraz ciekawe teksty literackie. Muzyka z literaturą w tle!

Czas wolny

Propozycje zbiorów do wypożyczenia

Polecamy audiobooki

W tym miejscu zebraliśmy dla Ciebie najlepsze audiobooki dla młodzieży. Specjalnie dla fanów wciągających powieści, pasjonujących fabuł i ciekawych historii, od których po prostu nie sposób się oderwać. Znajdziesz tu młodzieżowe audiobooki romanse, książki przygodowe, tytuły z gatunku fantasy oraz wiele innych pozycji w najlepszych aranżacjach. Znajdziesz tu audiobooki bestsellery czytane przez znanych i lubianych lektorów, których słuchanie do czysta przyjemność i ogromna frajda dla miłośników literatury. Odkryjesz także największe polskie i światowe dzieła oraz lektury szkolne na CD i MP3, których znajomość z pewnością przyda Ci się podczas egzaminów. Bogaty wybór najciekawszych książek tylko dla młodzieży!

Polecamy muzykę

Czego słuchają polscy nastolatkowie? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. Muzyczne gusta młodzieży zmieniają się jak w kalejdoskopie. I choć konkretne gatunki długo utrzymują popularność, to już poszczególni wykonawcy często muszą ustępować sobie miejsca na szczycie. Najpopularniejsze gatunki muzyczne wśród polskich nastolatków wg. badania przeprowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury w roku 2019 to rap, pop i rock. Mniej popularne są zaś disco polo i dance, muzyka elektroniczna i filmowa. Zobaczcie jakie albumy waszych ulubionych wykonawców można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Gry planszowe

Oferujemy szeroki wybór gier dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród nich znajdziecie zarówno klasyczne gry, jak i najnowsze hity. Do waszej dyspozycji oddajemy gry logiczne, karciane, przygodowe i edukacyjne. Nasza kolekcja stale się powiększa!

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Pobudzają kreatywność, rozwijają logiczne myślenie i umiejętności współpracy. 

Zapraszamy do działu informacji i multimediów. 

 Z bibliotecznej półki

Książkowe recenzje dla młodzieży

Scroll to Top