EDUKACJA

Blok z wydarzeniami poświęconymi nauce, w ramach którego zorganizowaliśmy cykl wykładów dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Wieś w literaturze polskiej” oraz warsztaty fotograficzne #villagestyle zakończone wystawą fotografii uczestników kursu, która miała miejsce w Bibliotece Głównej w Chrzanowie.

Wykłady
"Wieś w literaturze i kulturze"

Wykłady, które przygotowała i prowadziła Wiesława Molik – Bąk prowadzone byly w czterech filiach bibliotecznych – w Balinie, Pogorzycach, Płazie i Luszowicach  dla młodzieży szkolnej z klas VI-VIII. Opowiedziana historia motywu wsi na przestrzeni wielu epok literackich sięgając do najważniejszych dzieł literatury polskiej często zabarwiana wątkami pełnymi humoru nawiązującymi do omawianych miejsc i bohaterów stanowiła niezwykłą podróż w czasie, kulturze i historii polskiej wsi. 

Warsztaty fotograficzne #villagestyle

Cykl 4 warsztatów fotograficznych pod nazwą „#villagestyle” które odbywały się w Filii w Balinie przeznaczone były dla mieszkańców Balina w tym młodzieży ze Szkoły Podstawowej. Pod okiem prowadzącej warsztaty Katarzyny Kulczyk uczestnicy uczyli się podstaw fotografii, tego jak wykorzystywać wiejskie dary natury oraz akcesoria przy tworzeniu kompozycji, jak inspirować się np okładkami książek i na co zwrócić uwagę podczas fotografowania charakterystycznych wiejskich widoków (fotografowanie w naturalnym świetle, dobór stroju i akcesoriów, ogólna koncepcja zdjęcia).

Wernisaż i po warsztatowa wystawa fotografii

Na zakończenie warsztatów fotograficznych w Bibliotece Głównej zorganizowany został wernisaż prac uczestników kursu połączony z wystawą, podczas którego każdy otrzymał podziękowanie oraz pakiet ekologicznych gadżetów projektowych. Wystawa będzie udostępniana również w innych naszych filiach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego