Imieniny Polski

W nagrodę za kilkutygodniową pracę włożoną w przygotowanie wizytówek regionu Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Chrzanowie, II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie i Publicznym Gimnazjum w Babicach zorganizowała 4 czerwca br. dla autorów filmów wyjazd do Warszawy na "Imieniny Polski". Wyjazd udało się zorganizować dzięki środkom finansowym pozyskanym od Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Uniwersytetu Warszawskiego, a także firm: Hydro Aluminium Chrzanów, Monalisa i Wirga. Za co bardzo dziękujemy.

Sponsorzy

Młodzież spotkała się z uczestnikami warsztatów prowadzonych w 14 pozostałych bibliotekach uczestniczących w projekcie, bibliotekarzom zostały wręczone dyplomy za koordynację projektu we własnym regionie, uczestnicy obejrzeli film przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie wszystkich wizytówek

Wizytówka Polski - Prezentacja

Potem przyszedł czas na zwiedzanie stolicy. Przewodnik ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Złota Kaczka oprowadził nas opowiadając specjalnie dobrane wątki interesujące młodych gości. Potem metrem pojechaliśmy na piknik Imieniny Polski, gdzie czekało na nas wiele atrakcji: można było złożyć życzenia solenizantce - Polsce, przygotować dla niej kartę imieninową. Wyjazd był udany co było widać po uśmiechniętych twarzach uczestników na załączonych fotografiach.

Zobacz zdjęcia z Imienin Polski

 
© 2011 Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, kontakt: regionalia@mbp.chrzanow.pl,
redakcja strony: Małgorzata Zbroszczyk - koordynator, Katarzyna Kowalska - redaktor, Anna Kosowska-Czak - redaktor, Bogusław Mucha - grafika, Maciej Wołpiuk - projekt informatyczny.