Ciało i Umysł: Salsa w Bibliotece – czerwiec 2015

W sobotę 20 czerwca 2015 kolejny już raz zaprosiliśmy do Biblioteki wszystkich miłośników salsy. Wraz z treneren, Arkadiuszem Kalitą poznaliśmy podstawowe kroki salsy solo oraz w parach, bachaty oraz kizomby. Wcale nie musisz mieć partnera by przyjść na zajęcia, które będą sie odbywały systematyczne w każdą 3 sobotę miesiąca o godzinie 11.00. Życzymy wszystkim udanych wakacji i zapraszamy na kolejne spotkanie we wrześniu!

Salsa kubańska to styl o geometrii koła, a więc partnerzy podczas wykonywania figur podróżują wokół siebie. Podstawową figurą jest Dile que no – polega na przeprowadzeniu partnerki z pozycji zamkniętej do pozycji otwartej. Cechami charakterystycznymi, odróżniającymi salsę kubańską od innych styli jest występowanie tzw. “węzłów kubańskich” (skomplikowane formy zaplatania rąk).

Zajęcia w cyklu Ciało i umysł mają na celu propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu w pięknych, przestrzennych wnętrzach Biblioteki. W jednym miejscu znajdzie się wszystko, czego trzeba, by ćwiczyć, tańczyć, cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną i umysłową. O tę ostatnią zadbają pracownicy Biblioteki, przygotowując specjalne materiały (książki, płyty z muzyką, filmy i materiały multimedialne), które pozwolą poznać lepiej swoje ciało, techniki ćwiczeń czy tajniki zdrowej diety. Zbiory te oczywiście można wypożyczyć do domu.

Proponowane zbiory:

1. Czarny łabędź [Film] / Fox Searchlight Pictures, Cross Creek Pictures, Protozoa Pictures, Phoenix Pictures; scen. Mark Heyman, Andrés Heinz, John McLaughlin; reż. Darren Aronofsky – Warszawa: Imperial CinePix, cop. 2011.
    Sygnatura:  791
    Lokalizacja:  Dział Multimedialny
  2. Dirty Dancing 2 [Film] / Artisan Entertainment; scen. Pamela Gray; reż. Guy Ferland.- [Warszawa: Polskapresse], 2008.
    (Domowa Filmoteka ; 23.)
    Sygnatura:  791.22
    Lokalizacja:  Dział Multimedialny
  3. Kochaj i tańcz: muzyka filmowa.- EMI Music Poland, 2009.
    Lokalizacja:  Dział Multimedialny
  4. Mamma mia! [Film] / Universal Pictures ; scen. Catherine Johnson; reż. Phyllida Lloyd.- Warszawa: TiM Film Studio, [2012].
    (100 Filmów na 100-lecie! Miliony Wspomnień ; 15.)
    Sygnatura:  791
    Lokalizacja:  Dział Multimedialny
  5. Mamma Mia: the Movie Soundtrack / orygin. wykon. ABBA; muzyka i słowa Benny Andersson, Björn Ulvaeus.- Littlestar Service, 2008.
    Lokalizacja:  Dział Multimedialny
  6. Moulin Rouge: Music From Baz Luhrmann’s Film – Interscope Records, 2001.