V Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom zakończony!

30 maja 2015 r. rozpoczął się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie po raz kolejny włączyła się do tej akcji organizując V Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom.

W dniach 1 – 3 VI w bajkowej scenerii zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane teksty literatury dziecięcej w myśl hasła OTCD “Cała Polska czyta w bibliotekach”. Podczas Maratonu bibliotekę odwiedziło 325 dzieci wraz z opiekunami oraz 13 zaproszonych gości.

Dzieci przybyły do biblioteki w kolorowym korowodzie niosąc w rączkach baloniki, chorągiewki, motylki, itd. Zaproszeni goście przygotowali dla nich wiele atrakcji: było głośne czytanie książek, granie na trąbce, wspólne tańce, inscenizowanie wierszy Juliana Tuwima, po bibliotece przejechał nawet dłuuuugi, roześmiany pociąg. Niespodzianki przygotowały także dzieci: każda grupa podziękowała czytającym Gościom piosenką lub wierszykiem. W nagrodę za piękne występy oraz za kolorowe rekwizyty każde dziecko otrzymało słodkiego lizaka.
Zaproszenie do udziału w Maratonie przyjęli i dzieciom czytali:

1 czerwca:
Dr Marek Niechwiej – Burmistrz Miasta Chrzanowa
Pani Beata Wątor – Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa
Pan Zdzisław Mucha – muzyk
Pan Robert Maciaszek – Poseł na Sejm RP
Ksiądz Roman Sławeński – Proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie
Pan Zbigniew Klatka – Prezes Stowarzyszenia Teatr Ludowy “Tradycja” w Okleśnej, Prezes Stowarzyszenia “Seniorzy Alwerni”