Ciało i Umysł: Salsa w Bibliotece – wrzesień 2015 do skonczenia

W sobotę, 19 września 2015, po przerwie wakacyjnej, zaprosiliśmy do Biblioteki wszystkich miłośników salsy. Nasz cierpliwy i wyrozumiały trener, Arek Kalita nauczył uczestników podstawowych kroków salsy solo oraz w parach, bachaty oraz kizomby. Na zajęciach staramy się wspólnie budować atmosferę przyjaźni. Integrować i otwierać ludzi na siebie. Salsa jest narzędziem – wydobywania pewności siebie, budowania świadomości ciała, tworzenia relacji. Nie musisz mieć partnera by przyjść na zajęcia, które będą sie odbywały systematyczne w każdą 3 sobotę miesiąca o godzinie 11.00. 

Salsa jest tańcem klubowym o międzynarodowej popularności, dzięki temu można ją zatańczyć z nieznajomą partnerką/ partnerem podczas salsoteki na “drugim końcu świata”. Fajne jest to, że często osoby widzące się po raz pierwszy znając podobne figury potrafią się świetnie “dogadać” na parkiecie. Nie tylko do tanga, ale również do salsy trzeba dwojga. Dzięki salsie można pokonać swoją nieśmiałość i poszerzyć grono znajomych. W Chrzanowie salsoteki (imprezy salsowe) odbywają się w restauracji Akropol. A co najważniejsze: salsę można tańczyć w każdym wieku!

Zajęcia w cyklu Ciało i umysł mają na celu propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu w pięknych, przestrzennych wnętrzach Biblioteki. W jednym miejscu znajdzie się wszystko, czego trzeba, by ćwiczyć, tańczyć, cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną i umysłową. O tę ostatnią zadbają pracownicy Biblioteki, przygotowując specjalne materiały (książki, płyty z muzyką, filmy i materiały multimedialne), które pozwolą poznać lepiej swoje ciało, techniki ćwiczeń czy tajniki zdrowej diety. Zbiory te oczywiście można wypożyczyć do domu.

Proponowane zbiory:

1. Czarny łabędź [Film] / Fox Searchlight Pictures, Cross Creek Pictures, Protozoa Pictures, Phoenix Pictures ; scen. Mark Heyman, Andrés Heinz, John McLaughlin ; reż. Darren Aronofsky.- Warszawa : Imperial CinePix, cop. 2011.
Sygnatura:  791
Lokalizacja:  Dział Multimedialny

2. Dirty Dancing 2 [Film] / Artisan Entertainment ; scen. Pamela Gray ; reż. Guy Ferland.- [Warszawa : Polskapresse], 2008.
(Domowa Filmoteka ; 23.)
Sygnatura:  791.22
Lokalizacja:  Dział Multimedialny

3. Kochaj i tańcz: muzyka filmowa.- EMI Music Poland, 2009.
Sygnatura:  782
Lokalizacja:  Dział Multimedialny

4. Mamma mia! [Film] / Universal Pictures ; scen. Catherine Johnson ; reż. Phyllida Lloyd.- Warszawa : TiM Film Studio, [2012].
(100 Filmów na 100-lecie! Miliony Wspomnień ; 15.)
Sygnatura:  791
Lokalizacja:  Dział Multimedialny

5. Mamma Mia: the Movie Soundtrack / orygin.wykon. ABBA ; muzyka i słowa Benny Andersson, Björn Ulvaeus.- Littlestar Service, 2008.
Sygnatura:  782
Lokalizacja:  Dział Multimedialny

6. Moulin Rouge: Music From Baz Luhrmann’s Film.- Interscope Records, 2001.
Sygnatura:  782
Lokalizacja:  Dział Multimedialny

Scroll to Top