Noc z Książką 2015

Kolejna edycja NOCY Z KSIĄŻKĄ – tym razem była to NOC Z WIEDŹMINEM, czyli z T.1 Sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. 13.11.2015 w godz. 19.00 – 23.00 słowem, obrazem i dźwiękiem bawili się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chrzanowie. Walczyli o statuetkę MĄDREJ SOWY- nagrodę przechodnią Dyrektora Biblioteki. Tym razem Sowa trafiła do PG nr 2. Gratulacje!

Przebieg Nocy z Książką:

– pokaz walki rycerskiej, prezentacja strojów rycerskich – Bractwo Rycerskie Ziemi Lipowieckiej (40 min.)

– konkurs wiedzy o książce “Krew Elfów” – rywalizacja indywidualna

– konkurs filmowy na spostrzegawczość – rywalizacja indywidualna

– głośne czytanie fragmentów Wiedźmina przez zaproszonych gości (czytali: Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa Beata Wątor, Marcin Koziołek ? Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec , Grażyna Zięba – polonistka, Wanda Potoczek- polonistka PG nr 1, rycerz z Bractwa Rycerskiego)

– konkurs terenowy – poszukiwanie ukrytych medalionów – rywalizacja grupowa

– konkursy: plastyczny, geograficzny, sprawnościowy, muzyczny – rywalizacja grupowa

– konkurs kuchenny – rywalizacja indywidualna

– konkurs eliksirów – rywalizacja indywidualna

– podsumowanie rywalizacji i wręczenie nagród

Organizator: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o/Chrzanów.
Współorganizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Sponsor nagród : Bank Spółdzielczy w Chrzanowie
Koordynator: Olga Nowicka, Ewelina Deluga, Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa