Tydzień Bibliotek 2018: Czytelnia Naukowa

Jak co roku, w dniach 8-15 maja, biblioteki obchodzą swoje święto podczas Tygodnia Bibliotek. “(Do)wolność czytania” – hasło przewodnie tegorocznych działań dało nam wiele możliwości wspólnego świętowania.

Podczas zorganizowanych różnorodnych warsztatów, spotkań oraz innych form promocji, staraliśmy się przybliżyć wszystkim działania biblioteki oraz jej poszczególnych działów. Pod hasłami (Do)wolność uczenia, (Do)wolność słuchania, (Do)wolność mówienia oraz (Do)wolność programowania promowaliśmy zbiory oraz usługi Działu Czytelń i Multimediów. Przez cały tydzień, każdy, kto odwiedził bibliotekę mógł zobaczyć pokazowe zajęcia z programowania, kursu komputerowego czy nauki języka angielskiego. Wszystkie warsztaty miały formę otwartą, co ułatwiło kontakt i umożliwiło bezpośredni udział w nich. Wszystkim zajęciom towarzyszyła wystawa przybliżająca tematykę praw autorskich i licencji Creative Commons oraz stoisko z ulotkami, gdzie można było uzyskać dodatkowe informacje na temat Działu Czytelń i Multimediów.

Mamy nadzieję, że nasze działania zachęciły do częstych odwiedzin, a wszystkich zainteresowanych udziałem w kurach zapraszamy do zapisów (osobiście lub telefonicznie: 32 763 27 49).