Tydzień Bibliotek 2018: Oddział dla Dzieci

Tydzień Bibliotek to obchodzone każdego roku majowe święto bibliotek, bibliotekarzy oraz czytelników. W tym roku Oddział dla Dzieci uczcił to wyjątkowe święto przygotowując dla swych młodych czytelników oraz ich dorosłych opiekunów atrakcyjny program zajęć.

Sobota 12 maja 2018 r. godz. 10.00 – 14.00
Zagraj z nami – zapraszamy!

W sobotnie przedpołudnie w bibliotece pojawił się Pan Dominik Jaworski, który przygotował dla dzieci kilka stanowisk do zabawy:

– na dużym dywanie rozłożonym w holu biblioteki na młodych budowniczych czekały klocki konstrukcyjne MELI oraz TOY SET BOX. Nieograniczona wyobraźnia dzieci sprawiła, że z klocków powstały fantastyczne konstrukcje: jeżdżące pojazdy, wirujące karuzele, ruchome kombinacje kół zębatych;

– sprzyjająca pogoda umożliwiła zorganizowanie na placu przed biblioteką zabaw ruchowych. Zabawy z chustą KLANZA wprowadziły dzieci w radosny nastrój, a przypomnienie zasad gry w klasy i w “gumę” pokazało, jak kiedyś czas wolny spędzali ich rodzice;

– największą atrakcją była jednak podłoga interaktywna FunFloor, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat wirtualnych gier. Przeciąganie liny, gra w kręgle, “pękanie” baloników, gra w piłkę nożną czy poszukiwanie w piasku ukrytych skarbów wyzwoliły mnóstwo emocji, energii i śmiechu!

Serdecznie dziękujemy Panu Dominikowi, Pani Ewie, Marysi, Dagmarze i Joasi za zorganizowanie dzieciom wspaniałej zabawy !

Poniedziałek 14 maja 2018 r. godz. 9.00 – 11.00
IV Gminne Dyktando z Języka Angielskiego

W poniedziałkowe przedpołudnie w bibliotece pojawili się elegancko ubrani uczniowie klas II wraz z nauczycielkami języka angielskiego. W tym dniu nasza biblioteka oraz Centrum Helen Doron w Chrzanowie już po raz czwarty zorganizowały Gminne Dyktando z Języka Angielskiego. Uczniowie spodziewali się typowego dyktanda sprawdzającego znajomość tego języka, ale organizatorzy zmienili dotychczasową formułę i… zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. W rywalizacji o Puchar Helen Doron uczestniczyły cztery 5-osobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły. Dzieci zawzięcie walczyły o punkty literując wyrazy, układając z liter jednego wyrazu inne słowa czy porządkując rozsypankę wyrazową. Dużego skupienia wymagała od dzieci konkurencja “Simon says”, w której mogło zwyciężyć tylko jedno dziecko. Zmagania zakończył konkurs recytatorski, w którym uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami aktorskimi. Po zakończeniu wszystkich konkurencji Jury podsumowało punktację i wyłoniło zwycięzcę:

– I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie

– II miejsce wywalczył zespół reprezentujący Niepubliczną Szkołę Podstawową EDISON w Chrzanowie
– III miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie.

W dyktandowych zmaganiach dzielnie uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Płazie.

Wszystkim uczestnikom IV Gminnego Dyktanda z Języka Angielskiego serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Poniedziałek 14 maja 2018 r. godz. 16.30

Przedstawienie teatralne “Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary!”

Po południu na dzieci czekała kolejna atrakcja – przedstawienie “Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary!” w wykonaniu aktorów z teatru MASKA w Krakowie. Dzieci, które skorzystały z naszego zaproszenia i przyszły po południu do biblioteki wysłuchały pięknej opowieści o tym, że w książkach zaklęta jest magia, a dzięki czytaniu i odwiedzaniu biblioteki można przeżywać wspaniałe przygody. Przekonująco opowiadały o tym Pani Sowa, Pszczoła, Szewczyk Skuba i Kangur. Przedstawieniu towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, a wspaniała gra aktorów wywoływała na widowni salwy śmiechu. Przedstawienie dobiegło końca, a dzieci, zachęcone przez aktorów, opuściły bibliotekę z wypożyczonymi książkami.