Noc Bibliotek 2018

Tegoroczna odsłona Nocy Bibliotek ściągnęła tłumy! Mnóstwo czytelników uczestniczyło w tym, jedynym w swoim rodzaju, wydarzeniu – nasza biblioteka była otwarta do północy! Największym powodzeniem cieszyła się wystawa “Literatura to kobieta”.

Noc Bibliotek rozpoczęła się promocją publikacji “Atlas historyczny Ziemi Chrzanowskiej” autorstwa Mariusza Paździora. Zaraz po tym spotkaniu gości zaproszono na uroczysty wernisaż wystawy “Literatura to kobieta”. Znane chrzanowianki i bibliotekarki wcieliły się przed obiektywem Bogusława Muchy w bohaterki z kart książek oraz pisarki. Pokaz zdjęć był połączony z zabawą w zgadywanie, kto jest na fotografii i która pani wcieliła się w daną postać. Modelki rozdały swoje autografy osobom, które podały właściwą odpowiedź.

Kolejnym punktem programu była Akademia Słowa. Tym razem nietypowo, bo pod osłoną nocy, kilkanaście osób przeczytało wybrane wiersze Andrzeja Bursy.

W trakcie całej imprezy, Dyskusyjny Klub Filmowy “Kino za regałem” zorganizował maraton filmowy z polskimi filmami poświęconymi tematyce wolności.

Najmłodsi czytelnicy bawili się na podłodze interaktywnej Fun Floor, a także tworzyli mini dzieła plastyczne z Artyzanem.

Wszyscy czytelnicy aż do północy mogli wypożyczać książki, a ci, którzy chcieli poczuć magię czerwcowej, letniej nocy relaksowali się na leżakach w letniej czytelni, w plenerze przed biblioteką.

Odważni sprawdzili się w Pokoju Szalonego Bibliotekarza. Escape room wzbudził ogromne zainteresowanie – wszystkie miejsca zarezerwowano na długo przed Nocą Bibliotek. Z czterech grup, które brały udział w zabawie, tylko jednej udało się szczęśliwie dotrzeć do finału i znaleźć rozwiązanie. Biblioteka została uratowana!

Scroll to Top