W poniedziałkowy poranek (17.09.2018)bibliotekę wypełniła gromada młodszych i starszych widzów teatralnych. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Luszowicach i z Przedszkola Samorządowego nr 8 z Chrzanowa oraz uczniowie klasy 2 c ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Chrzanowa, a także podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie odwiedzili naszą bibliotekę, żeby obejrzeć spektakl Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini pod tytułem Smog Wawelski.

Nie, to nie jest literówka – naprawdę chodzi o smog, kłęby czarnego dymu, unoszące się nad miastem ze starych pieców, w których mieszkańcy palą wszystko, co im w ręce wpadnie, włącznie z plastikowymi śmieciami. Straszny Smog zatruwa życie wszystkim. Król Krak postanawia ogłosić, że ten, kto pokona Smoga Wawelskiego, ten dostanie rękę królewny. Na wysokości zadania staje szewczyk Skuba, któremu pomagają dzieci ? sadzą drzewa, przeganiają kłęby czarnego dymu i tańczą krakowiaka. Ale trzeba pamiętać, że o środowisko, czyste powietrze i przejrzystą wodę należy dbać cały czas. Smog Wawelski nie próżnuje. Trzeba pilnować, żeby znowu nie zatruł życia mieszkańcom Krakowa i innych miast.

Dziękujemy wszystkim widzom za udział w spektaklu, a aktorom za udany występ. Spektakl odbył się w ramach kampanii edukacyjnej Niska emisja – wielka sprawa, czym dymi komin sąsiada, finansowanej ze środków gminy Chrzanów.

Scroll to Top