Patriotyczny Piknik Rodzinny 2019

11 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się Rodzinny Piknik Patriotyczny.

Był on okazją do wspólnego świętowania wraz z rodziną oraz lekcją historii i patriotyzmu dla najmłodszych. Obfitował w wiele atrakcji tj: wystawy, quiz wiedzy, test o niepodległej, stoiska kulinarne, koncert zespołu “Gryfnioki”, konkurs z nagrodami. Piknik cieszył się liczną obecnością , a zgromadzeni chętnie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach.

Szczegóły pikniku:

STREFA WIEDZY: TEST O NIEPODLEGŁEJ, QUIZ – WIELCY POLACY, CZAS HONORU – WYSTAWA, BROŃ BIAŁA- RĘKODZIEŁO / Z. TOMSKI – WYSTAWA

STREFA MUZYKI I TAŃCA: WSPÓLNE ŚPIEWANIE z ZESPOŁEM “GRYFNIOKI”, NAUKA TAŃCA – krakowiak, HARCERSKIE GRANIE

STREFA LITERATURY: ŻYCZENIA DLA POLSKI – KONKURS, MAMY NIEPODLEGŁĄ – KARTKI POCZTOWE, BOOKCROSSING

STREFA MAŁEGO OBYWATELA: ANIMACJE DLA DZIECI

STREFA POLSKIEGO SMAKU: DEGUSTACJE – STOISKA KULINARNE

Organizatorzy:

Władze i pracownicy UM w Chrzanowie
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich
i wszystkie osoby zaangażowane w uczczenie 11 LISTOPADA – ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej. Oddział Kraków.