Pani Zamieć w teatrze. Filia Płaza

Ciekawą formę bajkoterapii zaproponowała maluchom z Przedszkola Samorządowego w Płazie tamtejsza filia biblioteki. Na zajęciach w placówce pojawiła się Pani Zamieć.

Przedszkole odwiedziła bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Filia w Płazie z teatrzykiem Kamishibai. Jest to papierowy teatr obrazkowy. Wywodząca się z  Japonii technika opowiadania i czytania wykorzystuje plansze z ilustracjami oraz skrzynkę. Za ich pośrednictwem przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Metoda Kamishibai będąc jednocześnie formą biblioterapii angażuje dzieci do aktywności.

Podczas spotkania  w przedszkolu z małymi czytelnikami została przedstawiona baśń pt. Pani Zamieć. Dzieciom bardzo się spodobała ta forma prezentacji historii.

Po wysłuchaniu baśni dzieci odpowiadały na pytania, czy warto być dobrym  człowiekiem i jak należy postępować w życiu, aby inni dobrze nas wspominali.