Z dniem 8 czerwca 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie – Biblioteka Główna, przywraca dostęp do czytelni i stanowisk komputerowych w obowiązujących aktualnie godzinach otwarcia Biblioteki

poniedziałek – piątek: 8:00 – 17:30
sobota: nieczynne

oraz obowiązujących cały czas rygorach sanitarnych:

• Nadal będzie regulowana liczba osób wchodzących w tym samym czasie do Biblioteki i nadzorowane przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: noszenie maseczek ochronnych, zachowanie bezpiecznej odległości i obowiązek dezynfekcji rąk.
  • Dozowniki z płynem dezynfekującym dostępne są na parterze w holu Biblioteki oraz na piętrze przy wejściu do Działu Czytelń i Multimediów.
  • Dla zachowania zasady bezpiecznej odległości między użytkownikami w Czytelni udostępnione zostanie 6 miejsc czytelniczych do korzystania z księgozbioru i czasopism, 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu oraz 1 stanowisko do przeglądania Ksiąg Parafialnych z Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej.
  • W Multimediach udostępnione zostaną 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz 1 stanowisko do wypożyczeń międzybibliotecznych Academica
  • Czas korzystania ze stanowisk komputerowych przez 1 osobę nie może przekraczać 1 godziny. Po tym czasie przeprowadzana będzie każdorazowo dezynfekcja stanowisk: blatów, monitorów, klawiatur.
  • W Bibliotece odbywa się regularna dezynfekcja ciągów komunikacyjnych, powierzchni dotykowych - poręczy, klamek oraz blatów, klawiatur, włączników.
  • Ze względów bezpieczeństwa wyłączona z użytkowania pozostaje nadal szatnia. Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren Biblioteki bagaży i pakunków o dużych rozmiarach.
  • Na terenie Biblioteki obowiązuje zakaz spożywania posiłków.