Animacje na wakacje - relacja ze spotkań 28 - 29 lipca

Ahoj! Witajcie na naszym bibliotecznym pokładzie. Nasz wakacyjny rejs pod hasłem ANIMACJE NA WAKACJE trwa w najlepsze.

Ostatnio na wtorkowych Poczytajkach mieliście okazję razem z  bohaterami książek Janoscha, Misiem i Tygryskiem zwiedzić Panamę, która pachnie bananami i jest najwspanialszym miejscem na świecie, szczególnie, jeśli siedzi się na mięciutkiej kanapie we własnym uroczym, przytulnym domku i zajada na kolację kalafiora z własnego ogródka.

Na chodniku za biblioteką za pomocą kredy i wyobraźni narysowaliście swoje wymarzone Panamy, aż wszyscy poczuliśmy we włosach morską bryzę i daję słowo – w pobliżu wyrósł nagle najprawdziwszy palmowy zagajnik… A później, przy okazji czytania książek Iwony Chmielewskiej na zajęciach z cyklu Czytam i Tworzę. Warsztaty literacko-plastyczne dotarliście daleko na wschód, do Japonii, o której opowiedziała Wam nasza wolontariuszka Jasia Kloska, miłośniczka języka japońskiego i kultury Japonii.

Autorka książek – Iwona Chmielewska, ilustratorka, graficzka i pisarka jest bardzo popularna na całym świecie a szczególnie we wschodniej Azji. Napisała i zilustrowała w swoim niezwykle oryginalnym stylu wiele książek. Poznaliście na naszych zajęciach trzy z nich: Kieszonkę, Kłopot i Cztery zwykłe miski. No i oczywiście tworzyliście własne prace i ćwiczyliście wyobraźnię zainspirowani tymi tytułami.

W kolejnym tygodniu jak zwykle zapraszamy na godz. 10.30. Zerknijcie na program sierpniowy, który jest dostępny na naszej stronie: https://www.mbp.chrzanow.pl/2020/07/kulturalne-i-sportowe-wakacje-w-miescie-animacje-na-wakacje-sierpien/

Do zobaczenia!

Przewiń do góry