Ogólnopolska wystawa malarstwa "Dzieciaki II"

Wystawa Dzieciaki II to ogólnopolska wystawa malarstwa realizowana jako projekt specjalny Międzyregionalnego Programu Derby Artystyczne 2020. To druga edycja wystawy “Dzieciaki”, która odbyła się w 2016 roku w naszej bibliotece.

Dzieciaki II to tegoroczna wystawa obrazów ukazujących świat dziecka w artystycznym spojrzeniu, autorstwa artystów biorących udział w programie Derby Artystyczne połączona razem z akcją społeczną Artyści malarze – dzieciom. W ramach tej akcji przygotowywane jest pokazanie wystawy dla pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu oraz realizacja filmu edukacyjno-promocyjnego.

W bibliotece będzie miała miejsce inauguracja wystawy Dzieciaki II oraz jej prezentacja w dniach 31.08-30.09.
W dniu 1.09 (wtorek), o godz. 18:00 przewidziany jest wernisaż wystawy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wystawy oraz przykładowymi pracami