Rozmowy o literaturze – Wydawnictwo Pauza – spotkanie z Anitą Musioł

Wydawnictwo Pauza - spotkanie z Anitą Musioł

24 września, o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z Anitą Musioł z Wydawnictwa Pauza – rozmowy o literaturze.

“Książki to moja pasja, na nich znam się najlepiej. Pracując w wielkich korporacjach zawsze marzyłam o tym, żeby samodzielnie podejmować wybory i decyzje wydawnicze, kształtować profil wydawnictwa i odpowiadać za wydawane książki od początku do końca”.

“Książki, które wydajemy poruszają i zapadają w pamięć. To literatura piękna, proza ambitna, niepokojąca, nagradzana – powieści i opowiadania”.

Spotkanie odbędzie się w ramach DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki.

Anita Musioł – absolwentka lingwistyki stosowanej oraz studiów amerykańskich na UW, wieloletnią wydawczyni książek, związana z rynkiem książki od 1998 roku. Przez ponad 15 lat kierowała redakcjami wiodących polskich wydawnictw w firmach Egmont Polska (2002-2011), Świat Książki (2011-2013) i Grupa Wydawnicza Foksal (2013-2016). Była odpowiedzialna za strategię, budżety i plany wydawnicze, oraz cały proces wydawniczy, łącznie z działami praw i produkcji. Przez jej ręce przeszły tysiące książek różnych gatunków – od książek dziecięcych i młodzieżowych, poprzez poradniki i książki kulinarne, po literaturę popularną i prozę z najwyższej półki. Po rozstaniu z Grupą Wydawniczą Foksal postanowiła założyć własne, kameralne wydawnictwo, specjalizujące się w prozie zagranicznej. Pierwsza książka Wydawnictwa Pauza trafiła do rąk czytelników w styczniu 2018 roku. W pierwszym roku działalności Pauzy ukazało się pięć tytułów, a do końca 2019 roku było ich już w sumie piętnaście. W 2020 roku ukażą się kolejne tytuły, prawdopodobnie będzie ich trzynaście.

Scroll to Top