ADOPCJA ROŚLIN! Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020

Adopcja roślin w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji ADOPCJA ROŚLIN, organizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020 (16-22.09)!
Daj swoim roślinom drugie życie i PRZYNIEŚ te, których nie potrzebujesz, PODZIEL SIĘ nimi, WYMIEŃ na coś innego, ZAADOPTUJ nowe!
Zachęcamy do pozostawiania roślin przed budynkiem biblioteki, w godzinach otwarcia w wyznaczonym Kąciku Adopcyjnym, który właśnie ruszył!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Jego celem jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

A Czym jest ETZT?

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się głównie na:

• zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu  takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa
  • zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego
  • stworzeniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom

W związku z tym od 16 do 22 września br. odbędzie się szereg imprez związanych z ideą zrównoważonego transportu. Zobaczcie co jeszcze się u nas dzieje – poza rajdem oczywiście!

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Współorganizator: Urząd Miejski w Chrzanowie
Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Chrzanowa
Patronat medialny: Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom, Chrzanowska Telewizja Lokalna