Ogólnopolska wystawa malarstwa “Dzieciaki II”

Ogólnopolska wystawa malarstwa "Dzieciaki II"

Wystawa Dzieciaki II to ogólnopolska wystawa malarstwa realizowana jako projekt specjalny Międzyregionalnego Programu Derby Artystyczne 2020. To druga edycja wystawy “Dzieciaki”, która odbyła się w 2016 roku w naszej bibliotece.

Dzieciaki II to tegoroczna wystawa obrazów ukazujących świat dziecka w artystycznym spojrzeniu, autorstwa artystów biorących udział w programie Derby Artystyczne połączona razem z akcją społeczną Artyści malarze – dzieciom. W ramach tej akcji przygotowywane jest pokazanie wystawy dla pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu oraz realizacja filmu edukacyjno-promocyjnego.

W bibliotece będzie miała miejsce inauguracja wystawy Dzieciaki II oraz jej prezentacja w dniach 31.08-30.09.
Ze względu na stan epidemiczny, planowany na 1 września wernisaż wystawy NIE ODBĘDZIE SIĘ.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wystawy oraz przykładowymi pracami