Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia – książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Liliana Fabisińska, Asia Gwis Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia

Ilustracje: Asia Gwis
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017

Późne lato i jesień, kiedy często pada deszcz, ale noce są wciąż ciepłe, to idealna pora na wyprawę na grzyby. Warto sięgnąć po jakąś dobrą książkę, atlas, poradnik na ten temat. Propozycja książki dla dzieci „Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia” zabiera nas do niezwykłego i fascynującego świata grzybów, który zadziwia nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Na lądzie, w wodzie, pod ziemią, na drzewach, w twoim przewodzie pokarmowym, w lodówce i na skórze. Mogą być trujące i lecznicze, osiągać zawrotne ceny, świecić i wabić elfy – przynajmniej według niektórych legend…
W książce znajdziemy atlas grzybów dzielący je na jadalne, trujące i pod ścisłą ochroną. Oprócz tego są odpowiedzi na różne ciekawe pytania: skąd się wzięły nazwy poszczególnych grzybów i na które z nich mówi się psiaki? Co należy ze sobą zabrać, kiedy wybieramy się na grzyby? Czy grzyby świecą, a czy inne są drapieżne?
Na świecie jest kilkadziesiąt gatunków grzybów. Większość z nich rośnie w tropikach, ale także w Europie i Ameryce można zobaczyć w lasach dziwny, bajkowy blask…

Książkę napisała Liliana Fabisińska, autorka wielu popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Nasza literacka propozycja to naprawdę ładnie wydana książka wydawnictwa Nasza Księgarnia. Ma duży format (280×340 mm) i twardą okładkę. Wewnątrz wypełniona jest po brzegi ilustracjami stworzonymi przez Joannę Gwis – graficzkę i ilustratorkę. Myślę, że spodoba się dzieciom oraz ich rodzicom.

Źródła ilustracji: TUTAJ

Scroll to Top