Na grzyby - Para buch! Książka w ruch! Oddział dla Dzieci

Dnia 03.10  odbyło się X spotkanie pt. Na grzyby z cyklu zajęć Para buch! Książka w ruch! w Oddziale dla Dzieci.  Tematem zajęć była złota polska jesień oraz grzybobranie. Spotkanie rozpoczęło głośne czytanie opowiadania Stella, Pikuś i skarby – o dziewczynce, która wybrała się do lasu w celu poszukiwania skarbów jesieni.  Dzieci obejrzały zdjęcia z atlasu grzybów oraz dowiedziały się jak się przygotować na taką wyprawę do lasu. W drugiej części spotkania uczestnicy rozwijali swój warsztat plastyczny. Wykonane grzybki były potrzebne do programowania z robotami ozobot. Był to twórczo, kreatywnie i mile spędzony czas.

Kolejne spotkanie, pod hasłem: Naukowe zabawy z Pipi, już 7 listopada.
Zapraszamy!

Celem projektu Para buch! Książka w ruch! jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat. Podczas spotkań prowadzone są  zajęcia obejmujące głośne czytanie oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM: nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki. Dzięki projektowi dzieci zyskają przydatne umiejętności, inspiracje i impuls do rozwoju zainteresowań w cenionych w dzisiejszym świecie dziedzinach: nauka, technologia, inżynieria i matematyka.

Projekt Para-buch! Książka w ruch! Para-buch! Książka w ruch!, finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung. Umowa o współpracy zawarta pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ  –  International Giving Foundation

Przewiń do góry