Wyniki konkursu!

Z przyjemnością ogłaszamy rozstrzygnięcie naszego matematycznego konkursu literacko-plastycznego „Prostokąty i Kwadraty”.

Uczestnicy – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Chrzanów i powiatu chrzanowskiego wraz z rodzicami, mieli za zadanie stworzenie przestrzennej, wielkoformatowej pracy plastycznej, będącej ilustracją do fantastycznego, niezwykle plastycznego wiersza Danuty Wawiłow, „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa”. A dlaczego taki temat i pomysł na konkurs? Chcieliśmy  zachęcić do podjęcia, opartych oczywiście o literaturę, nietypowych działań edukacyjnych, plastycznych, tak by pobudzić wyobraźnię i wrażliwość, by uatrakcyjnić naukę matematyki. Niezwykle ważną sprawą było to, by prace powstały podczas wspólnej, twórczej zabawy dzieci i rodziców.

Otrzymaliśmy piękne, niebanalne prace plastyczne, które można obejrzeć na wystawie w holu  biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C.

A teraz przedstawiamy Laureatów i ich prace:

Miejsce I - ex aequo:

  • Szymon Karcz i Aneta Karcz
  • Urszula Wolska i Katarzyna Wolska

Miejsce II

  • Kasia Marewicz i Edyta Marewicz

Miejsce III - ex aequo:

  • Emanuel Kajda i Marta Kajda
  • Liliana Dzierwa i Ewelina Dzierwa
  • Franciszek Miziołek i Anna Wojtyła

I jeszcze kilka ciepłych słów od naszego Jury:

Jury miało trudne zadanie – każda praca dowodzi, że twórcy świetnie wykorzystali wyobraźnię, kreatywność i własne dłonie, na różne sposoby. Wszystkie przestrzenne i wielkoformatowe ilustracje charakteryzują się oryginalnością, starannością wykonania, pomysłowością autorów i świadczą o dokładnym odczytaniu wiersza Danuty Wawiłow „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa”. Celem naszego konkursu było zaangażowanie dzieci i rodziców – i to chyba udało się bardzo dobrze: widać tu zarówno precyzję rodzica, jak i nieokiełznaną wyobraźnię dziecka, spojrzenie bezpośredniego nawiązania do tekstu, jak i bardziej abstrakcyjne, swobodne. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy konkursu  przy tworzeniu swoich wspaniałych ilustracji spędzili razem niepowtarzalne, radosne chwile – o to tu chodziło przede wszystkim. Gratulujemy!

 

Nagrodzonych zapraszamy do Oddziału dla Dzieci ul. Broniewskiego 10C po odbiór nagród.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i obowiązujące obostrzenia odbiór nagród odbywa się indywidualnie. 

 

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Biblioteczna mat-tematyka”, w ramach programu grantowego „mPotęga” – VII edycja. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Scroll to Top