Oddział
dla Dzieci

dzieciecy@mbp.chrzanow.pl | tel. 32 763 27 53
ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Oddział dla Dzieci w okresie 09.2020 - 06.2021 realizuje projekt BIBLIOTECZNA MAT-TEMATYKA, w ramach programu grantowego „mPotęga” – VII edycja. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

BIBLIOTECZNA MAT-TEMATYKA

Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z terenu Gminy Chrzanów i powiatu chrzanowskiego. Proponujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom włączenie się do projektu, dzięki któremu z pewnością uda nam się wspólnie „odczarować” matematykę:

wypróbujecie ciekawe metody i pomoce grając w wielkoformatową grę planszową MATmA EDUKACYJNA: wykorzystacie roboty edukacyjne, aplikacje na tablety i wieeelką planszę… ale także matematyczną wiedzę i inne umiejętności podczas rozwiązywania nie tylko matematycznych zadań. Zajęcia dla klas szkolnych.

spróbujecie, podczas zajęć warsztatowych z dr Małgorzatą Krzeczkowską, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dostrzec matematykę tam, gdzie zazwyczaj jej nie widzimy: w sklepie podczas zakupów, w kuchni podczas gotowania, w przyrodzie, w domu, wokół nas… Zajęcia dla klas szkolnych.

uczniów, koniecznie z rodzicami, zachęcamy do zakasania rękawów i wspólnego stworzenia przestrzennej ilustracji do mądrego, jak najbardziej geometrycznego wiersza Danuty Wawiłow „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa”, który jest motywem przewodnim naszego matematycznego konkursu literacko-plastycznego „Prostokąty i kwadraty”. Oczywiście na zwycięzców w konkursie czekać będą nagrody! Zabawa rodzinna, dla dzieci i rodziców

na podsumowanie projektu proponujemy happening matematyczny, podczas którego rozstrzygniemy i rozdamy nagrody w matematycznym konkursie literacko-plastycznym „Prostokąty i kwadraty”, a także zorganizujemy pokaz naukowy, wyjaśniający matematyczne zawiłości i trudności w niecodzienny sposób.

Szczegółowe informacje, ustalanie terminów spotkań:

Ewelina Deluga – kierownik Oddziału dla Dzieci, tel. 32 763 27 53, e-mail: dzieciecy@mbp.chrzanow.pl

Cele projektu to m.in.:

Uatrakcyjnienie nauki matematyki

Rozwijanie/wzmacnianie umiejętności pracy w zespole

Rozwijanie umiejętności logicznego, krytycznego myślenia, argumentowania i wnioskowania

Rozwijanie umiejętności stosowania różnorodnych technologii i pomocy dydaktycznych

Uaktywnienie rodziców, wzmacnianie więzi rodzinnych - konkurs literacko plastyczny

Wzmacnianie i pogłębianie współpracy chrzanowskiej biblioteki i szkół podstawowych

Przewiń do góry