Tydzień Literatury Francuskiej. KRYMINAŁ FRANCUSKI. Filia os. Młodości.

W dniach 22 – 26 lutego zapraszamy wszystkich czytelników na Tydzień Literatury Francuskiej  online, gdzie każdy dzień  przebiegał będzie pod innym hasłem i z innym rodzajem literatury.

Dzisiejszy dzień rozpoczynamy z francuskim kryminałem. Każdy czytelnik lubiący mocne thrillery znajdzie coś dla siebie. Dla zachęty poniżej zamieszczamy krótką recenzje jednej z książek.

Michel Bussi „Samolot bez niej”

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 1980 roku, w katastrofie lotniczej samolotu lecącego z Turcji do Francji wszyscy giną, za wyjątkiem trzymiesięcznego dziecka - małej dziewczynki. Okazuje się jednak, że na pokładzie samolotu była nie jedna, a dwie małe dziewczynki. Kim jest jedyna uratowana? Pochodząca z bogatej rodziny Lyse-Rose? A może biedna Emilie? Zgłaszają się dwie rodziny i każda twierdzi, że to ich wnuczka. Detektyw prowadzący śledztwo przez 18 lat próbuje ustalić tożsamość dziewczynki. Tropy mylą, są sprzeczne i niewiarygodne. Gdy wydaje mu się, że znalazł już rozwiązanie zagadki, pada ofiarą morderstwa. Zostaje po nim jedynie dziennik zawierający szczegóły dotyczące sprawy. Akcja powieści bardzo ciekawa, nieprzewidywalna i pełna zagadek, a zakończenie zupełnie zaskakujące. Gorąco polecamy!

Scroll to Top