Biblioteka jako przyjazne miejsce kultury, literatury, nauki i relaksu

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego naszą chrzanowską książnicę w ramach Jubileuszu 75. lecia biblioteki.
Z całego serca staramy się aby biblioteka była miejscem przyjaznym dla naszych czytelników – miejscem kultury, literatury, nauki i relaksu.

Nasza biblioteka to nowoczesne centrum kultury i wiedzy oraz ośrodek życia społecznego, który organizuje i promuje wydarzenia biblioteczno-literackie tj. spotkania z pisarzami i artystami, dyskusje literackie i projekty regionalnewarsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wystawy malarstwa i fotografii, sztuk wszelkich, wernisaże, koncerty.

Galeria biblioteki wraz z całą przestrzenią  stanowi miejsce realizacji m.in wielu niestandardowych projektów wystawienniczych.

Kulturalna przestrzeń biblioteki to również wypożyczanie i realizacja  działań kulturalno-edukacyjnych. Mimo iż w ostatnim czasie, z powodu pandemii zmuszeni byliśmy przenieść nasze działania do sieci, to mamy nadzieję, że szybko wrócimy do realu – rzeczywistości przyjaznej czytelnikom, literaturze i kulturze.