Tydzień Literatury Rosyjskiej. KRYMINAŁ I THRILLER. Filia os. Południe.

Tydzień Literatury Rosyjskiej. KRYMINAŁ I THRILLER. Filia os. Południe.

W dniach 22 – 26 marca zapraszamy wszystkich czytelników na Tydzień Literatury Rosyjskiej online, gdzie każdy dzień  przebiegał będzie pod innym hasłem i z innym rodzajem literatury.

Czy znacie rosyjskie kryminały? Jeśli nie, mamy dla Was kilka ciekawych propozycji. Zapraszamy do Filii os. Południe, gdzie na naszych czytelników czeka wiele intrygujących tytułów.

Daria Dnocowa, Manikiur dla nieboszczyka Wydaw, Videograf II, Katowice, 2009

Dzisiaj nieco przewrotnie chcemy polecić Wam świetny kryminał humorystyczny znanej rosyjskiej pisarki tego gatunku – Darii Doncowej. Jest to pierwsza powieść autorki z cyklu, którego główną bohaterką jest Eulampia Romanowa - nieszczęśliwa mężatka zaczytująca się namiętnie w powieściach kryminalnych, która postanawia opuścić niewiernego męża. Niefotrunny wypadek bohaterki sprawia, że trafia ona do domu bogatej Katii, która w obawie przed konsekwencjami, stara się zrekompensować szkody wyrządzone Eulampii. W wyniku niespotykanych splotów wydarzeń, główna bohaterka wpada w wir ekscytujących sytuacji, dzięki którym może wreszcie spełnić swoje największe marzenie – rozwikłanie zagadki kryminalnej. Książka dostępna jest w Filii os. Południe. Zapraszamy po lekturę!

Scroll to Top