Koncert za regałem: Leśmian ze szczyptą Cohena – Jakub Michalski – relacja

Koncert za regałem: Leśmian ze szczyptą Cohena – Jakub Michalski - relacja

19 marca (piątek) o godz. 18:00 odbył się Koncert za Regałem “Leśmian ze szczyptą Cohena – Jakub Michalski”. W tym dniu mieliśmy okazję spotkać się na żywo wspólnie z czytelnikami z zachowaniem reżimu sanitarnego. Czytelnicy, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu ze względu na ograniczoną ilość osób w bibliotece –  mieli możliwość oglądania wydarzenia w formie streaming live. Znane wiersze polskich poetów w muzycznych aranżacjach Jakuba Michalskiego długo pozostaną w pamięci.
Koncert za Regałem odbył się w ramach Światowego Dnia Poezji oraz otwarł Rok Jubileuszowy – 75 lat Biblioteki.

Jakub Michalski to kompozytor, autor tekstów, który jest wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, grającym muzykę folkową o korzeniach irlandzkich i amerykańskich. Wydał również pięć albumów solowych z poezją śpiewaną. Kolejna 34 „Leśmian ze szczyptą Cohena” ukaże się wkrótce. Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy wielkich poetów m.in. Asnyka, Mickiewicza, Norwida, Kochanowskiego i Tuwima. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.