Senior w podróży “Piza i Lukka”

Zapraszamy na kolejną wirtualną wyprawę po miastach Toskanii. Naszym przewodnikiem jest Teresa Bigaj – prezes Koła PTTK UTW w Chrzanowie.

Toskania to jeden z najpopularniejszych regionów Włoch i każdego roku przyciąga ogromną liczbę turystów. Po pierwsze, w Toskanii znajdują się jedne z najpopularniejszych turystycznie miejsc we Włoszech, takie jak Florencja, Piza i Lukka. W tych miastach znajdują się wspaniałe historyczne budynki i światowej klasy muzea. Ponadto toskańska okolica jest absolutnie oszałamiająca pod względem przyrodniczym i jest fantastycznym miejscem do zwiedzania.

Piza jest znana na całym świecie z kultowej Krzywej Wieży – dzwonnica jest w rzeczywistości częścią większego kompleksu, w którym znajduje się Duomo di Pisa, baptysterium i monumentalny cmentarz. Każda konstrukcja sama w sobie jest inspirująca – dzwonnica to tylko wisienka na torcie. W Pizie znajduje się także kilka interesujących muzeów, fantastyczne ogrody botaniczne i spektakularne krajobrazy wzdłuż rzeki Arno.

Lucca to miasto leżące w pobliżu Pizy i mieszczące mnóstwo pięknych budynków. Główną jego cechą jest kompletny kompleks murów miejskich, który otacza całe zabytkowe stare miasto – ściany są naprawdę wspaniałe, a otaczający je park jest cudownym miejscem do odpoczynku. Lucca ma także wspaniałą katedrę z ogromną dzwonnicą i pięknie zdobioną fasadą.

Przewiń do góry