Zapraszamy na XVIII Tydzień Bibliotek 2021!

Zapraszamy na XVIII Tydzień Bibliotek 2021!

Chrzanowska biblioteka zaprasza na VIII TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021. Tegoroczne hasło tej ogólnopolskiej kampanii czytelniczej ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE – z lekkością i swobodą  otwiera szeroko drzwi książnicy dla wszystkich bez wyjątku, sugerując, że każdy znajdzie w niej coś wyjątkowego dla siebie.

W bibliotece czytamy, uczymy się , bawimy, spędzamy wolny czas, integrujemy się i nawiązujemy przyjaźnie. Wspólnie tworzymy kulturę i przeżywamy literackie historie… intymnie, osobiście ale też grupowo, na forum lokalnym i regionalnym.

Podczas tegorocznej edycji  chrzanowska biblioteka przygotowała bogaty i różnorodny program: wystawy, wernisaż, spotkanie autorskie, akcje promocyjne, koncert, artykuły i felietony, konkursy i zabawy literackie, warsztaty, filmy,  prezentacje, słuchowiska i teatrzyki. Działania realizowane będą stacjonarnie oraz online.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek jest wyjątkowa, gdyż zbiega się z Jubileuszem 75-lecia biblioteki, dlatego też niektórym ważnym działaniom  chrzanowska książnica  nadała charakter jubileuszowy. Jak chociażby:

  • Koncert za Regałem chrzanowskiej grupy Eder, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek i transmitowany będzie w formie streaming live’u
  • Ogólnopolska wystawa malarstwa Niedopowiedziane: surrealizm i realizm magiczny
  • Wystawa fotografii Magdy Wasiczek- Między książką a ogrodem
  • Biblioteczna Kronika Filmowa, puszczana online w odcinkach, która w klimatach kolejnych dziesięcioleci od 1946 do 2021r. wspominać będzie zmieniającą się chrzanowską skarbnicę wiedzy.
  • I literacki kąsek dla Klubowiczów DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki, czyli spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem: pisarzem, reportażystą i dziennikarzem.
  • Biblioteczne Bajanie – dorośli piszą dla dzieci / konkurs literacki dla dorosłych.

Przez cały tydzień biblioteka przypominać będzie, o tym, że jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie zarówno w realnej przestrzeni, jak i w wirtualnej rzeczywistości social mediów.

Scroll to Top