Dzisiaj o 17:00 w Biblio! Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

18 czerwca (piątek) o godz. 17:00, w ramach projektu LEMoniada, odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim – polskim pisarzem początkowo specjalizującym się głównie w literaturze grozy i fantastycznej,  a później w beletrystyce. Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia

Tylko 40 osób będzie mogło uczestniczyć w spotkaniu „w realu”.

Żeby być jedną z zaproszonych osób:

– polub ten post  na Facebooku (wkrótce pojawi się link do postu)
– oraz zostaw komentarz pod tym postem na Facebooku o treści: “Przyjdę na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim” (wkrótce pojawi się link do postu)

lub
– zadzwoń do nas na numer 32 763 27 55  (Dział Promocji)

lub
– wyślij maila na promocja@mbp.chrzanow.pl

Pozostałe osoby serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu w formie  streaming live, która odbędzie się na naszym funpage’u na Facebooku.

Łukasz Orbitowski – urodził się w Krakowie jako syn malarza Janusza Orbitowskiego. W 2002 ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Debiutował w 1999 roku niskonakładowym tomikiem opowiadań Złe Wybrzeża. Jego debiutem w fantastyce było opowiadanie Diabeł na Jabol Hill, opublikowane w pierwszym numerze miesięcznika „Science Fiction” (2001). Publikował opowiadania w czasopismach, m.in.: „Science Fiction”, „Nowa Fantastyka”, „Sfera”, „Ubik”. Jego opowiadanie Władca Deszczu znalazło się w antologii PL+50 pod redakcją Jacka Dukaja.
Jako recenzent i felietonista współpracował m.in. z „Nową Fantastyką” (od 2001, publikuje tam recenzje filmowe), „Przekrojem” (2006–2008 i jako stały felietonista 2010–2013), „Lampą” (2006–2010 – wspólnie z Jarosławem Urbaniukiem był autorem cyklu „Urbi et Orbi”), „Mówią Wieki” (2007–2008), „Gazetą Wyborczą” (od 2009). Duża część jego twórczości jest osadzona na Dolnym Śląsku, z tego część, w szczególności powieść Szczęśliwa ziemia (2013), w fikcyjnym mieście Rykusmyku.
12 stycznia 2016 otrzymał Paszport „Polityki” za powieść Inna dusza. W marcu 2016 rozpoczął prowadzenie programu Dezerterzy na antenie TVP Kultura.
W maju 2016 został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz do Nagrody Literackiej Gdynia za powieść Inna dusza.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Scroll to Top