Jeszcze tylko kilka dni będzie można oglądać w Biblio wystawę Magdy Wasiczek “Między książką a ogrodem”

Fotografie Magdy Wasiczek

Wystawa “Między książką a ogrodem – fotografie Magdy Wasiczek” trwa od 8 maja i dobywa się w ramach Jubileuszu 75-lecia Biblioteki.

Ekspozycja ta, to zbiór makrofotografii przyrodniczych ukazujących świat przyrody w baśniowy, oniryczny sposób. Autorką wystawy jest zdolna fotografka, która zaistniała zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku. Ciekawostką jest fakt, że aż 80 zdjęć Pani Magdy trafiło na okładki polskich i zagranicznych książek. Niektóre z nich będzie można podziwiać na wystawie. Wszystkie okładki książek autorstwa Magdy Wasiczek możecie zobaczyć TUTAJ

Czas trwania wystawy: 8.05 – 30.06
Miejsce: MBP Chrzanów, ul. Broniewskiego 10C, Galeria

O autorce

Magda Wasiczek urodziła się w 1973 roku, na stałe mieszka w Trzebini. Absolwentka Filologii Ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, jej fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter. Prezentowała swoje prace na wystawach w kraju i zagranicą. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród fotograficznych w Polsce i i na świecie. Jako pierwsza w Polsce wygrała międzynarodowy konkurs w Anglii i otrzymała tytuł International Garden Photographer of The Year w roku 2021 i 2015. Ma na swoim koncie publikacje w magazynach fotograficznych tj. Foto-Kurier, Digital Camera, Amateur Photographer, Nature Best Photographer i wiele innych. Jest wykładowcą Akademii Nikona, oficjalną Ambasadorką marek Eizo oraz Tamron. Od trzech lat ściśle współpracuje z agencjami fotograficznymi specjalizującymi się w okładkach do książek.

Więcej o autorce na stronie autorskiej TUTAJ