Relacja z warsztatów

Jak „Wejście na orbitę” to tylko z Szymonem Telukiem!

Kilka dni temu w naszej bibliotece głównej oraz w filiach w Balinie i Luszowicach odbyły się cztery warsztaty dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Balinie, Szkoły Podstawowej w Luszowicach oraz Szkoły Podstawowej 5 w Chrzanowie z tworzenia komiksu, które prowadził Szymon Teluk – malarz, rysownik, karykaturzysta, współautor postaci polskiego super-bohatera Kapitana Niepalnego.

Warsztaty miały na celu promocję komiksu zwłaszcza tego z gatunku science-fiction, przybliżenie jego elementów oraz historii, a także naukę podstaw komiksowego rysunku.

Oprócz teorii uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie zmierzyć się z formułą komiksu i stworzyć krótkie historie z – jak się na zakończenie spotkań okazało – bardzo kreatywnym podejściem do tematu.

Całość zorganizowana była w ramach projektu „LEMoniada–FANtastyczne wydarzenia inspirowane literaturą Stanisława Lema”.

Polecamy:
„Komiks – Fantastyka” – magazyn komiksowy wydawany jako dodatek do czasopisma Fantastyka
„Tytus, Romek i Atomek” –  seria komiksowa H. J. Chmielewskiego znanego jako Papcio Chmiel (np. Księga III „Tytus kosmonautą” lub VIII Tytus Astronomem”)

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Scroll to Top