Neurochirurg – Jay Jayamohan

Audiobook tygodnia

Jay Jayamohan Neurochirurg

CD – mp3

Fascynująca dokładność i relacja z tego, co dzieje się na sali operacyjnej. Świetna książka z literatury faktu o tematyce medycznej.
Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego – jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca – nie mam.
W swojej pasjonującej i chwilami rozdzierającej serce książce, Jayamohan opisuje wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Neurochirurg opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do dalszej pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoło kolejnemu wyzwaniu.
„Neurochirurg” jest żywym, pasjonującym opisem pracy i życia Jayamohana. To portret człowieka zdeterminowanego, aby ocalić tak wiele istnień, jak tylko to możliwe.
„Zaufanie, które muszą mieć rodzice, jest bardzo ważne. Staram się zapewnić każdemu z pacjentów taką opiekę, jakiej bym chciał, gdyby to było moje dziecko. To największa obietnica, jaką mogę złożyć każdemu z nich. Dzieje się tak, nawet jeśli czasami nie podoba im się to, co słyszą”.
z wywiadu autora dla THE BOOKSELLER

Scroll to Top