Warsztaty upcyklingowe „Sztuka z odpadów” w Filii w Luszowicach – relacja

Ekstra eko warsztaty za nami!

Ekoorganizery i obrazy 3D wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej w Luszowicach podczas warsztatów upcyklingowych. Przeprowadzone w luszowickiej bibliotece zajęcia prowadzili ekoedukatorzy z poznańskiej firmy Abrys.

Czym jest upcykling?
To nic innego jak kreatywne przerabianie niepotrzebnych rzeczy w przedmioty wartościowe estetycznie i funkcjonalnie. Czyli w skrócie: z odpadów mogących trafić na wysypisko powstają przedmioty, które po „kreatywnej obróbce” można powtórnie wykorzystać do innych niż poprzednio celów. Upcykling to forma artystycznej ekspresji. Przerabiany odpad nie tylko nabiera na wartości, ale również staje się niepowtarzalny i unikatowy. Takie właśnie niepowtarzalne i unikatowe przedmioty wykonali czwarto- i siódmoklasiści. Pierwsza grupa w oparciu o krążki drewna i resztki wełny stworzyła obrazek nawiązujący do haftu matematycznego. Z kolei czwartoklasiści korzystając z puszek, fragmentów gazet, serwetek, piórek wykonali ekoorganizery.

Przeprowadzone w bibliotece w Luszowicach zajęcia są jednym z komponentów programu „Za kulisami książki”. Przygotowano je we współpracy z Dyrekcją i Nauczycielami SP w Luszowicach.