Bursztynowe królestwo – Konrad T. Lewandowski

Audiobook tygodnia

Konrad T. Lewandowski Bursztynowe królestwo: tom 1 Trylogii Dalekowschodniej

CD – mp3

Mandżuria, ostatnia dekada XIX wieku. Polscy poszukiwacze złota i zbiegowie z Sybiru spotykają ukrytą w górach Małego Chinganu gminę niedobitków Tajpingów, której przewodzi potomek ich pierwszego władcy. Zgodnie z odwieczną polską tradycją przeprowadzają wolną elekcję i wybierają chińskiego księcia królem Polski. Jego Wysokość Hung Śiao-Tien przybiera imię Władysława V. Powstaje Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, zwana Ukrytym lub Bursztynowym Królestwem. W 1899 r. wybucha powstanie Bokserów i zaczyna się walka o władzę nad całymi Chinami. Wir wydarzeń wciąga młodą, naiwną Irlandkę. W tle polityczny kocioł sprzecznych interesów Rosji, Japonii, Chin, Korei oraz egzotyczne zderzenia kultur i osobowości bohaterów.
W bibliotece dostępne są również dwa pozostałe tomy.

Audiobook tygodnia

Elizabeth Gilbert Miasto dziewcząt

CD – mp3

Najnowsza powieść autorki bestsellerowego “Jedz, módl się, kochaj!”
Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem, czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku.
“Życie jest nie tylko ulotne, ale też niebezpieczne, dlatego nie ma sensu odmawiać sobie przyjemności” ? tym mottem kieruje się główna bohaterka “Miasta dziewcząt”. Wyrzucona z prestiżowej uczelni Vivian trafia do Nowego Jorku, do ciotki, która prowadzi podupadający teatr rewiowy. Tu poznaje grono charyzmatycznych postaci: frywolne tancerki, seksownych amantów, znakomitą artystkę dramatyczną, autora tandetnych sztuk, muzyków i reżyserów. Gdy popełnia błąd i w środowisku wybucha skandal, jej nowy świat staje na głowie, ale choć nie od razu pojmie w pełni, co się stało, to jednak dzięki temu doświadczeniu zrozumie, czego pragnie i jak to osiągnąć.
W “Mieście dziewcząt” autorka nie tylko zgłębia kobiecą seksualność, ale także tropi tajemnicze meandry prawdziwej miłości.