Spotkanie autorskie z Danielem de Latour / projekt „Za kulisami książki” – relacja

Spotkanie z Danielem de Latour

Czytaliście „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek? Jeśli tak, to na pewno świetnie pamiętacie rysunki w tej książce. I wyobraźcie sobie, że naszą bibliotekę odwiedził autor ilustracji we własnej osobiepan Daniel de Latour – artysta i ilustrator, który stworzył szatę graficzną do bardzo wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Na spotkanie przyszły zaproszeni przez Oddział dla Dzieci uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie dzierżąc w dłoniach swoje egzemplarze „Niesamowitych przygód…”, które nasz gość pod koniec spotkania podpisał wszystkim chętnym. Było czytanie, rozmowa, tworzenie własnych niewielkich książek z samodzielnie przygotowanymi skarpetkowymi przygodami, a także najważniejsze: słowa, żeby nigdy nie mówić, że się czegoś nie umie! A zatem: działajcie, twórzcie i wymyślajcie z przekonaniem, że dacie radę. Powodzenia!

Spotkanie odbyło 27.09.2021 w się w cyklu „Do dzieła! Książka i sztuka” w ramach projektu „Za kulisami książki”, realizowanego przez Oddział dla Dzieci chrzanowskiej Biblioteki.

Fotorelacja:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Scroll to Top