Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską – Wróbel / projekt „Za kulisami książki” – relacja

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską - Wróbel

Na pewno wszyscy czytelnicy Oddziału dla Dzieci zetknęli się z co najmniej jedną książką Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel. Nie jesteście pewni? A „Sznurkowa historia”? „Pamiętniki Florki”? „Praktyczny pan” albo „Królewna”? A może „Alojzy@kot_w_podróży”? I wiele innych… Już sobie przypominacie?
Tak, o tych książkach naprawdę trudno zapomnieć. Są ciekawe, zabawne, przepięknie ilustrowane przez różnych artystów – ilustratorów i przede wszystkim mądre nienachalną mądrością wartościowej literatury. Ale, ale… dlaczego pojawił się temat książek Pani Roksany?

Otóż 11 października autorka osobiście przyjechała do naszej biblioteki, żeby spotkać się z dzieciakami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie! Spotkanie pod hasłem „Dom w walizce – podróże wyobraźni”, rewelacyjnie poprowadzone przez pisarkę, sprawiło dużo radości i wywołało mnóstwo refleksji na temat różnorodności świata i kultur, a także tego, co sprawia, że niektórzy bardzo chcą podróżować, a inni się boją i wolą zostawać w domu, czym jest dom i jakie są rodzaje domów na świecie. I przede wszystkim co jest potrzebne, żeby wyruszyć w podróż. I oczywiście rozmowie towarzyszył Alojzy, uszyty własnoręcznie przez Agnieszkę Żelewską bohater książki Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel, zapalony podróżnik.
Po sąsiedzku obok prezentowanych książek autorki z serii „Pamiętniki Florki” można było zobaczyć szydełkową rodzinkę malutkiej ryjówki, którą pisarka wozi ze sobą na spotkania autorskie.

Spotkanie odbyło się w cyklu „Podróże po literaturze” w ramach projektu „Za kulisami książki”, realizowanego w 2021 roku przez Oddział dla Dzieci chrzanowskiej Biblioteki.

Fotorelacja:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Scroll to Top