Światowy Dzień Zwierząt w Filii w Luszowicach – relacja

Te, co skaczą i fruwają

I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te, co skaczą i fruwają do biblioteki zapraszają… Pod takim hasłem przebiegała w luszowickiej bibliotece lekcja poświęcona wszelkiej maści zwierzakom. Zajęcia zorganizowano z okazji Światowego Dnia Zwierząt wpisując je w ekologiczne działania Szkoły Podstawowej im. Króla Władysławy Jagiełły w Luszowicach.

Zanim wystartowano z zajęciami biblioterapeutycznymi i warsztatami plastycznymi, dzieciaki uczestniczyły w krótkim quizie wiedzy o zwierzętach. Jakie znamy zwierzęta domowe? Jakie żyją w gospodarstwie? A jakie możemy zobaczyć w ZOO? Dzieci barwnie opowiadały o swoich pupilach oraz o innych znanych im zwierzętach. Po quizie – jak na zajęcia w bibliotece przystało – nadszedł czas na lekturę. Mali uczestnicy wysłuchali serii śmiesznych wierszyków, których bohaterami były czworonogi. Lekcję biblioteczną zamknęły warsztaty plastyczne. Każdy z „zerówkowiczów” wykonał własną, niepowtarzalna i unikatową żyrafę, której nadał imię.

Zajęcia przeprowadzono wspólnie z p. Katarzyną Woszczyną, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego w SP w Luszowicach.