Książkowe recenzje dla młodzieży

Jennifer Echols Flirt roku

Wydawnictwo Jaguar, Warszawa 2017

Listopad to taki miesiąc kiedy atmosfera złotej jesieni już opadła jak liście, na świąteczne szaleństwo jest jednak za wcześnie i tak naprawdę nie wiemy co ze sobą począć. Dlatego dla rozluźnienia atmosfery i umilenia długich wieczornych chwil, mam dla Was recenzję książki „Flirt roku” autorstwa Jennifer Echols.

Główną bohaterką jest tutaj siedemnastoletnia Tia, która beztrosko czerpie ze swojego nastoletniego życia pełnymi garściami. Nie widzi stałego związku i zobowiązań, jakie się z tym wiążą. Choć czasami sama nie wie czego chce, jak na nastolatkę, która może sobie pozwolić na zmianę decyzji, przychodzi jej to z trudem. A dlaczego? Niedaleko wprowadza się Will, przystojny chłopak, budzi zainteresowanie nie jednej dziewczyny, zresztą nie ma się co dziwić. Kiedy między Will’em a Tia pojawia się coś więcej niż tylko zainteresowanie, dziewczyna ustala jasne nieprzekraczalne granice. Jest pewna swojej decyzji. Jednak tak naprawdę, do czasu. Kiedy widzi chłopaka z inną dziewczyną, uświadamia sobie, że zbudowany przez nią dystans był tak naprawdę wbrew jej. I tutaj musi sobie zadać pytanie, czy brak wiary w miłość miał jakieś podstawy? A może to, w co cały czas wierzyła było pomyłką? Czy dzięki uczuciu można zmienić swoje nastawienie i uprzedzenia? Może warto zaryzykować? To jedne z wielu pytań, na które Tia musi sobie odpowiedzieć.

Cóż więcej można powiedzieć o tej książce? To jedna z wielu w gatunku Young Adult i właśnie takie tematy porusza. Bunt nastoletni, dorastanie, problemy z rówieśnikami, miłość, zazdrość, zdrada i tytułowy flirt. Główni bohaterowie to nie są płytkie postacie, zostały wykreowane w sposób naprawdę ciekawy. Pokazują swoje uczucia, obawy i emocje. To jedna z książek, która czyta się naprawdę lekko i myślę, że przypadnie do gustu większości młodych czytelników.

Jeżeli spodoba Wam się pierwsza część „Flirt roku” autorstwa Jennifer Echols, koniecznie sięgnijcie po kolejne tej autorki: „Skazani na sukces” i „Para idealna”.

Przygotowała: Bibliotekarka Dorota / Oddział dla Dzieci

Źródło okładki: www.taniaksiazka.pl

Przewiń do góry