Dziękujemy za udział w ŚTP 2021!

W ciągu pięciu dni mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece ponad 300 młodszych i starszych uczestników spotkań zaplanowanych na te obchody. W programie znalazło się 8 tematów i  spotkań z ciekawymi przedsiębiorcami z naszego powiatu. Bardzo dziękujemy Partnerom za trud przygotowania poszczególnych wydarzeń, natomiast uczestnikom za to, że chcieli być w tych dniach z nami. Wierzymy, że każda osoba zainteresowana tematyką przedsiębiorczości znalazła  coś wartościowego dla siebie. Do zobaczenia na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Małopolsce 2022!

Żyjemy w czasach w których wiedza i możliwość nauki są dostępne dla każdego, praktycznie bez limitów. Internet można wykorzystać na miliony sposobów – można tracić długie godziny przeglądając Facebooka i oglądając efekty pracy innych, albo zacząć konsumować te wszystkie treści w bardziej wartościowy sposób. Jak się uczyć w Internecie, gdzie szukać inspiracji, wartościowych treści i lekcji, które wzbogacą codzienność?

Na spotkaniu z właścielką  chrzanowskiej firmy eventowej „Love Up Chrzanów”, Natalią Rejdych, dowiedzieliśmy się dlaczego warto prowadzić taki biznes i jakie trzeba mieć kompetencje i umiejętności, by odnieść sukces tej branży.

Wędrowny fach to nie tylko beztroskie wożenie się po świecie, za które jeszcze nam płacą. Życie na walizkach wiąże się też z wyrzeczeniami, które częściowo rekompensują podróże. Wszystkim jednak, którzy rozważają porzucenie pracy za biurkiem od 8 do 16, przedstawiliśmy Michała Szczęśniaka, dla którego podróżowanie jest obowiązkiem numer jeden.

Można się zastanawiać, czy ekologia i skuteczne prowadzenie biznesu idą ze sobą w parze. Okazuje się, że tak. Na rynku pojawia się coraz więcej innowacji w tym obszarze. Rosnąca świadomość ludzi, przyczynia się do znaczącego wzrostu popytu na produkty ekologiczne. Popularność produktów ekologicznych stale rośnie, a wraz z nim liczba sklepów oferujących taki asortyment. Na spotkaniu z Michałem Kitą właścicielem BioOrganic Market z Trzebini rozmawialiśmy o blaskach i cieniach ekobiznesu oraz… o krypto walutach. Było bardzo ciekawie!

Czasami założenie własnej firmy jest wynikiem wieloletniej pasji. Zdarza się też, że pomysł na działalność gospodarczą pojawia się spontanicznie. Wystarczy bacznie obserwować swoje otoczenie, by wyczuć potrzeby rynku. Jeżeli lubisz pracę z dziećmi albo jesteś młodym rodzicem, rozważ prowadzenie firmy skupiającej się na najmłodszych. To dobry pomysł na pierwsze kroki w biznesie. Naszym przewodnikiem i specjalistą w tej branży była Małgorzata Waliczek, która prowadzi firmę Stacja Bajkowo w Chrzanowie.

Fundacja jest ciekawym sposobem na prowadzenie działalności gospodarczej dla osób, które czują powołanie do działalności społecznej. Fundacja Czuła Stodoła to miejsce w Płazie, gdzie sztuka przeplata się z rzemiosłem. Właścicielka – artystka Dorota Kouba, wykonuje ręcznie, na kole garncarskim przedmioty codziennego użytku. Wszystko tworzone z pasji do niepowtarzalności. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się jak połączyć pasję z pomysłem na życie i pracą.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu pn. “Co czytają przedsiębiorcy?”, który powstał podczas nagrywania materiałów w ramach Dnia Przedsiębiorcy organizowanego w dniu 21 czerwca 2021. W myśl zasady, że człowiek uczy się przez całe życie, zachęcamy do korzystania z bibliotek i zdobywania wiedzy poprzez kontakt literaturą fachową i nie tylko.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2021 realizowany jest w ramach w ramach projektu pn. „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Przewiń do góry