VEOLIA DZIECIOM – warsztaty ekologiczne / relacja

Było gwarno, kolorowo i radośnie…

W sobotę 20 listopada w bibliotece było gwarno, kolorowo i radośnie… Wszystko to za sprawą warsztatów ekologicznych VEOLIA DZIECIOM – ZERO WASTE W DOMU, które wraz z Fundacją Veolia Polska zorganizowaliśmy dla naszych młodszych czytelników. Licznie przybyłe dzieciaki mogły wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, rękodzielniczych, artystycznych, florystycznych, dietetycznych. Wspólnie z rodzicami wykonały domki dla owadów, a także skorzystały ze specjalnie przygotowanego stanowiska do wykonywania woskowijek, czyli ekologicznych, praktycznych i wielorazowych opakowań. Można było spróbować pysznych i zdrowych koktajli warzywno-owocowych czy zagrać na wielkoformatowej planszówce, ucząc się jednocześnie jak prawidłowo segregować śmieci.

Mnóstwo działo się przez cały sobotni poranek, a że się podobało wiemy od samych młodszych i starszych uczestników, którzy z uśmiechami wychodzili z biblioteki, dumnie niosąc w rękach wykonane przez siebie eko-rękodzieła.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Veolia Polska za miłą i profesjonalną współpracę.

Podziękowania należą się oczywiście także naszym prowadzącym poszczególne zajęcia warsztatowe, a byli to:

• Agata Cybulska – warsztaty artystyczne „Upcyklingowy skrzat bożonarodzeniowy”
  • Paulina Bobryk/Decor Home – warsztaty florystyczne „Las w słoiku”
  • Poradnia dietetyczna MEDIS z Chrzanowa – warsztaty dietetyczne „Zero waste w diecie dzieci”
  • Doktor WOW – warsztaty „Domki dla owadów – krok po kroku” oraz „Warsztaty tworzenia woskowijek”
  • Patrycja Rudkiewicz/Oddział dla Dzieci – warsztaty edukacyjno-kreatywne „Ekożabki”
  • Katarzyna Kloska/Oddział dla Dzieci – warsztaty rękodzielnicze „Sznurki z podkoszulki – wiszące doniczki”
  • Magdalena Piecuch/Dział Promocji Biblioteki – wielkoformatowa gra planszowa „Ekobooksik”
      zdjęcia: Marcin Cezar