Od 4 lutego zapraszamy na wystawę NA OBRZEŻACH MIASTA. KREATYWNY BALIN

Zapraszamy!

Od 4 lutego zapraszamy na wystawę NA OBRZEŻACH MIASTA. Wystawa będzie trwała do 31.03.2022.
Wernisaż
wystawy 11.03.2022 (piątek), godz. 17:00.

Wystawa prezentująca twórczość wybranych artystów skupionych wokół grupy Kreatywny Balin. Przedstawiane prace reprezentują różne dziedziny sztuki: malarstwo, ceramikę, biżuterię, kompozycje florystyczne, grafikę, makramę i rysunek.

Wszyscy wystawiający mają wspólną cechę – wywodzą się z Balina i tworzą niezwykle kreatywną grupę, której działania można obserwować nie tylko w Internecie, ale również w wydarzeniach ważnych dla lokalnej społeczności.

A oto i oni:

Wojciech Franzblau

– inicjator i założyciel grupy Kreatywny Balin. Mieszkaniec Balina od 15 lat. Architekt, projektant, rysownik. Twórca i współtwórca wielu zrealizowanych projektów w zakresie architektury mieszkaniowej, handlowo-usługowej oraz architektury wnętrz. Jeden ze współzałożycieli grupy pART Studio, odpowiedzialny za wizualizacje komputerowe i fotografię. Autor ilustracji do wielu książek. Współautor dwóch podręczników do rysunku odręcznego oraz dwóch „Antologii komiksu polskiego”. Publikował w prestiżowym magazynie „Fantastyka”. Przez wiele lat wykładowca w krakowskiej Pracowni Rysunku Odręcznego „Horyzont”. Prezentowane na wystawie prace z ostatnich paru lat wykonane są w technice ołówkowej, farbami akrylowymi oraz pastelami suchymi i olejnymi, do których inspiracją był otaczający krajobraz i architektura lokalna.

Karolina Bachowska

– z zawodu projektant mebli, dorastała w Balinie i choć na wiele lat opuściła rodzinne strony to po dziewięciu przeprowadzkach wróciła i angażuje się w działalność lokalnej grupy twórców Kreatywny Balin. Ceramiką, która przerodziła się w pasję zainteresowała się dwa lata temu, nie ukończyła żadnych profesjonalnych kursów, a cała jej wiedza pochodzi z książek, filmów oraz ciągłych doświadczeń przeprowadzanych w domowym studio. Nadal zgłębia tajniki tej nieprzewidywalnej sztuki ucząc się z każdym wypałem czegoś nowego.

Jolanta Błaszczyk

z zawodu nauczyciel wychowania przedszkolnego już na emeryturze. Zarówno w pracy jak i życiu prywatnym zawsze kreatywność stawia na pierwszym miejscu, nigdy nie przestaje się uczyć nowych rzeczy, a malowanie akwarelami było jedną z jej niezliczonych pasji. Duszą i sercem zawsze blisko natury, jej obrazy i fotografie zawsze przedstawiają otaczający nas dziki świat roślin i zwierząt. Chodź większość jej prac i fotografii zatrzymuje głównie dla siebie to jej zdjęcia można oglądać na portalu "Przełomowe Kadry".

Anna Dryja-Gregorczyk

pochodzi ze Bierunia, lecz od ponad 5 lat Balin jest jej nowym domem. Z wykształcenia jest socjologiem z zamiłowania florystą. Największą inspiracją jest dla niej natura i to z niej czerpie pomysły. Tworzeniem różnego rodzaju dekoracji i kompozycji zajmuje się od ponad 10 lat.Dominika Dudek

– jest Balinianką z pochodzenia. Czas spędzany przy sztaludze to dla niej chwila wytchnienia, forma medytacji i uważności. Do tworzenia obrazów używa mocnych, kontrastowych barw. Nadal eksperymentuje z formą i tematyką. Maluje dla siebie, ale jest szczęśliwa, gdy okazuje się, że ludzie odnajdują "to coś" w jej pracach.Roma Głowacz

– od urodzenia mieszkanka w Balina. Ceramiką zajmuje się hobbystycznie od ponad 5 lat. Uczestniczyła w wielu warsztatach, kursach i plenerach ceramicznych. Głównym przedmiotem jej zainteresowań jest technika Raku i inne alternatywne metody wypału ceramiki. Fascynuje ją, gdy ceramika styka się z "żywym" ogniem i dymem, co daje nieprzewidywalne, zaskakujące i niepowtarzalne efekty. Prezentowane prace są wypalane w piecu elektrycznym oraz w technice Raku, saggar, naked raku, horse hair raku.

Barbara Kowalska

– 45 lat, od dziecka mieszka w Balinie. Z wykształcenia jest matematykiem, ale przede wszystkim żoną i matką 3 dzieci. Rękodzieło towarzyszy jej od zawsze, ponieważ zajmowała się nim jej babcia i mama, które były pierwszymi nauczycielkami. Szyje, haftuje, wykleja, dzierga na drutach, szydełkuje. Ostatnie 6 lat poświęciła głównie wykonywaniu AMIGURUMI (czyli szydełkowaniu zabawek). Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi.

Joanna Kulig

– pochodzi z Balina. Swoją przygodę z wyrabianą ręcznie biżuterią rozpoczęła 8 lat temu. Biżuteria tworzona przez Panią Joannę jest ręcznie wyplatana z koralików szklanych lub kamieni naturalnych.
Natalia Osika

– ma 34 lata i obecnie mieszka w Chrzanowie. Z wykształcenia jest opiekunką medyczną. Od półtora roku zajmuje się sztuką wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka zwaną makramą. Makrama to pojęcie, które może odnosić się zarówno do samej techniki wiązania bawełnianych sznurków, jak również do ozdób wykonanych w ten sposób. Sznurki stały się jej pasją! Kocha z nich tworzyć dekoracje, ale i praktyczne przedmioty.

Joanna Pawlak

– urodziła się w Balinie i mieszkała w pierwszych latach swego życia. W Balinie pracuje od prawie 25 lat jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i od pewnego czasu jako nauczyciel plastyki. Rękodzieło towarzyszy jej przez całe życie, próbuje nowych technik tworzenia czegoś co jest czasem użyteczne, a czasem tylko cieszy oko. Było wyszywanie, szydełko, druty, decupage i wiele innych...przyszedł czas na żywicę epoksydową i akrylepouring. Pouring (malowanie przez wylewanie) to popularna technika w malarstwie akrylowym, polegająca na rozlewaniu mieszaniny farby i specjalnego medium.

Poniżej  mała próbka talentów artystów:

Scroll to Top