Sanatorium Czytelnicze – turnus 2022 / GŁOWA – Dzień 25

Dzień 25 – leczymy głowę:

KARTA PACJENTA_GŁOWA_DZIEŃ 25

A teraz słów kilka o przepisanym dla Was leczniczym preparacie:

Źródło okładki: www.znak.pl

Miłość to piękne i bardzo budujące uczucie do drugiej osoby, dodaje nam witalności i chęci do życia. Gdy człowiek kocha i wie, że jest kochany od razu lepiej się czuje, ale musi to być uczucie zdrowe. Łatwo przeoczyć moment, w którym miłość zaczyna przeradzać się w obsesję.

Jak kochał Franz Kafka? Literacki geniusz o różnych obliczach i jaki to miało wpływ na jego życie i twórczość dowiecie się, jeśli sięgniecie po książkę „Zakochany Kafka”.

To oparta na bogatej korespondencji pisarza opowieść o jego burzliwych związkach z czterema kobietami. Z listów pisanych do nich wyłania się portret człowieka nieprzewidywalnego, wybuchowego, zaborczego, zaślepionego obsesyjną miłością, a jednocześnie człowieka wrażliwego, niosącego w sobie lęk przed odrzuceniem i rozczarowaniem kobiet, które kochał. Kafka obawiał się wspólnej przyszłości, dlatego żadnej z nich nie poślubił, choć z każdą był zaręczony. Te kobiety były dla niego wybawieniem, a jednocześnie przekleństwem, natchnieniem i inspiracją, tylko wtedy gdy były daleko i się z nimi nie widywał lub gdy groziło rozstanie. Sam poeta pisał „Jestem w stanie kochać tylko to co jest tak daleko, że nie mogę tego dosięgnąć”. Rozpaczliwie wtedy pogrążał się w pisaniu i tworzył najsłynniejsze dzieła.

Więcej o akcji Sanatorium Czytelnicze – Turnus 2022 znajdziesz TUTAJ.

Scroll to Top