Dzień 26 – leczymy głowę:

KARTA PACJENTA_GŁOWA_DZIEŃ 26

A teraz słów kilka o przepisanym dla Was leczniczym preparacie:

Źródło okładki: www.empik.pl

W życiu swoim, niezależnie od wieku, dobrze jest mieć pasję, która pozwoli zagospodarować wolny czas, rozwinie naszą osobowość i wyrobi cechy charakteru. Wielu z nas nie poszukuje tego kierunku uważając, że brak im talentu. Jakże błędnie mylimy te terminy. Pasja ma tę swoją zaletę, że może pojawić się z biegiem czasu, a rozwijana pomoże nam otworzyć oczy na drzemiące w nas talenty, których wcześniej nie dostrzegliśmy.

Pracowitością i cierpliwością można osiągnąć wiele, a słowo „niemożliwe” jest tylko w naszych głowach. Przykładem tego jest Hope Jahren – kobieta naukowiec, biolożka, badaczka studiująca anatomię liści i życie drzew, autorka książki ”Lab Girl”, w której wprowadza nas do tajemniczego świata botaniki.

Hope podążyła za swoimi marzeniami i osiągnęła ciężką pracą i determinacją to na czym najbardziej jej zależało, a nie było łatwo, gdyż trudno odnaleźć się kobiecie w świecie naukowców. Drzewa, krzewy, rośliny zielone to całe jej życie dlatego pisze o nich z niezwykłą czułością. Autorka uchyla drzwi do laboratorium pokazując na czym polega praca naukowca. Ten fascynujący pamiętnik czyta się niezwykle lekko, gdyż nie brakuje tu humorystycznych akcentów i wielu naukowych ciekawostek. Dowody na to, iż świat ludzi i świat zwierząt jest nierozerwalny, czyniąc z tej książki fascynującą opowieść.

Historia tej niezwykłej kobiety zmieni Twoje spojrzenie na świat i skradnie Twoje serce.

Więcej o akcji Sanatorium Czytelnicze – Turnus 2022 znajdziesz TUTAJ.

Scroll to Top